Dzień Kobiet 2024 Zegarek.net
tel. 753 753 300

Nowe zegarki Garmin Instinct 2 – czy to najlepsze smartwatche 2022 roku?

07-04-2022

Marka Garmin od początku roku ma ręce pełne roboty, co związane jest z licznymi premierami przygotowanymi na ten rok. Tym razem na tapet wzięto kolekcję Garmin Instinct, która właśnie doczekała się drugiej generacji. Już same parametry zdradzają, że nie będzie w niej pola do jakichkolwiek kompromisów, a wiele nowych cech może im zapewnić miejsce wśród najbardziej udanych smartwatchy tego roku. 


zegarki Garmin Instinct 2Co nowego w serii Garmin Instinct 2?

Smartwatche Garmin to prawdziwe sportowe komputery, które oferują funkcje dla najbardziej wymagających użytkowników. Przy okazji premiery nowej serii, najważniejsze są oczywiście ulepszenia względem poprzedników i nie da się ukryć, że jest ich naprawdę sporo. Smartwatche Garmin Instinct 2 posiadają szereg ulepszeń zarówno pod kątem oprogramowania, jak i parametrów technicznych. Dodatkowo projektanci nie zapomnieli o poszerzeniu możliwości wyboru dla swoich klientów, a także przygotowaniu specjalnych modeli dedykowanych konkretnym dyscyplinom sportu. 

zegarki Garmin Instinct 2Ulepszony panel słoneczny w Instinct 2 Solar

Podobnie do pierwszej generacji, zegarki Garmin Instinct 2 będą dostępne w wersji Solar – tym razem w jeszcze wydajniejszej wersji. Jak deklaruje sam producent, przy dostatecznym czasie wystawienia ich na światło słoneczne, możemy cieszyć się nielimitowanym czasem pracy na baterii, co w przypadku smartwatchy, zdecydowanie robi wrażenie.

zegarki Garmin Instinct 2 solar

Nawet bez dostępu do światła, zegarki Garmin Instinct 2 Solar mają wytrzymywać aż 28 dni, a w trybie oszczędzania energii, czas ten wydłużyć się ma aż do 65 dni. W przypadku pracy smartwatcha po włączeniu modułu GPS, ma on działać nieprzerwanie przez 30 godzin lub 48 przy odpowiednio długim kontakcie ze słońcem. Co jednak najbardziej imponujące, smartwatche Garmin Instinct 2 Solar z włączonym GPS-em w trybie oszczędnym, mają pracować aż 370 godzin lub 70, jeśli mamy zamiar unikać światła. Zgodnie z zaleceniami producenta do uzyskania tak niesamowitej wydajności modeli z panelem słonecznym, wystarczy kontakt ze światłem o intensywności 50 000 luksów przez zaledwie 3 godziny dziennie. Wersje “S” dla osób o mniejszych nadgarstkach

Pierwsza generacja modeli Instinct występowała wyłącznie w rozmiarze 45 mm, co w praktyce oznacza, że jak na zegarek, rzeczywiście były one całkiem spore. Smartwatche Garmin Instinct 2 zostały jednak przygotowane w dwóch wariantach, to jest standardowym 45 mm oraz wersji oznaczonej dopiskiem “S” o średnicy 40 mm. Dzięki temu najnowsze modele będzie znacznie łatwiej dopasować do własnego układu kostnego, co zdecydowanie wpłynie na wygodę użytkowania. Z wprowadzenia pomniejszonych modeli z pewnością ucieszą się przede wszystkim kobiety, a połączenie modeli Instinct 2 i Instinct 2S, stanie się świetnym pomysłem na sportowe smartwatche dla par.

zegarki Garmin Instinct 2Modele dedykowane konkretnym dyscyplinom

zegarki Garmin Instinct 2

Wśród zaprezentowanych nowości, pojawiły się nie tylko bazowe modele, ale również kilka specjalnie dedykowanych edycji. Ich zaletą jest przede wszystkim rozszerzona funkcjonalność, która ma za zadanie służyć konkretnym dyscyplinom. Co ciekawe, wśród nich pojawił się także zegarek taktyczny oraz model dedykowany kierowcom ciężarówek. Wszystkie odmiany dostępne w kolekcji Garmin Instinct 2 możesz zobaczyć w dalszej części tekstu, gdzie zapoznasz się z unikalnymi dla nich możliwościami.Poszerzona funkcjonalność

Nowa generacja modeli nie mogła oczywiście obyć się bez poszerzonej funkcjonalności. Mowa tu o poprawie możliwości mierzenia parametrów treningowych, dodaniu nowej dyscypliny, a także poprawy codziennych właściwości użytkowych. Pełna lista ulepszeń jest bardzo okazała i rzeczywiście wynosi możliwości serii na nowy poziom: 

1. Sklep Connect IQ – po sparowaniu ze smartfonem, zegarki Garmin Instinct 2 pozwalają na korzystanie ze sklepu Connecy IQ. Dzięki temu zyskujemy możliwość personalizacji tarczy, dodawania nowych pól danych oraz instalowania nowych aplikacji i widżetów. 

2. Wbudowane aplikacje sportowe – od teraz wszystkie modele Instinct 2 posiadają fabrycznie zainstalowane profile aktywności dedykowane takim dyscyplinom, jak bieganie, jazda na rowerze, pływanie, trening siłowy, wspinaczka halowa, wirtualne bieganie, golf, joga czy pilates. 

3. Pułap tlenowy – VO2 max to jeden z najważniejszych wskaźników w świecie sportu, służący do określania wydolności. Funkcję tą można przy tym dostosować w taki sposób, aby uwzględniała zmiany wysokości, temperatury i nasłonecznienia podczas treningu, które to wpływają na rzeczywiste VO2 max. 

4. Asystent regeneracji – funkcja ta analizuje wiele czynników, jak intensywność treningu, stres, jakość snu czy poziom dziennej aktywność. Na tej podstawie przekazuje użytkownikowi informację o możliwości podjęcia kolejnego intensywnego wysiłku, aby pomóc zoptymalizować proces treningowy. 

5. Funkcje do MTB – Garmin Insinct 2 pozwala na monitorowanie przejazdu rowerem MTB przy wsparciu specjalistycznych pomiarów Grit™ oraz Flow™, oceniając jego trudność oraz płynność. 

6. Monitorowanie snu oraz ocena jakości - sen człowieka składa się z 4 faz, których przebieg jest kluczowy w procesie regeneracji. Dzięki tej funkcji można dokładnie poznać przebieg naszego cyklu nocnego oraz sprawdzić ocenę jakości naszego snu. 

7. Wiek sprawnościowy - wiek to tylko liczba, a dobrze wytrenowane ciało to gwarancja długiego zachowania sił witalnych. zegarki Garmin Instinct 2 wykorzystują takie parametry, jak poziom aktywności, tętno spoczynkowe oraz wskaźnik BMI do oszacowania biologicznego wieku ciała. 

8. Minuty intensywnej aktywności - stałe monitorowanie parametrów ciała pozwala na oszacowanie momentów najwyższej intensywności. Dzięki temu dowiemy się, jakie ćwiczenia są dla nas najbardziej wymagające, zarówno w trakcie, jak i po treningu. 

9. Garmin Pay (tylko wersje SOLAR) - od teraz smartwatche Garmin Instinct 2 pozwalają na obsługiwanie płatności zbliżeniowych, co znacznie poprawia ich użyteczność przy codziennym użytkowaniu. Zobacz nowe modele w kolekcji Garmin Instinct 2

Ilość modeli zaprezentowanych na samym starcie kolekcji Garmin Instinct 2, jest naprawdę imponująca. Najważniejszym czynnikiem wpływającym na ich cenę, jest jednak obecność panelu solarnego oraz funkcji Garmin Pay, których pozbawione są modele w wersji podstawowej.


Zegarki Garmin Instinct 2

Garmin Instinct 2

Podstawowa wersja wyposażona we wszelkie sportowe funkcjonalności, ale pozbawiona panelu Zdjęcie solarnego oraz modułu Garmin Pay. Model ten dostępny jest w 2 wersjach kolorystycznych – czarnej oraz limonkowej.
Garmin Instinct 2S

Pomniejszona wersja podstawowego modelu, posiada dokładnie te same parametry, ale mniejszą średnicę. To właśnie ten wariant lepiej dopasuje się do kobiecego nadgarstka i dostępny jest w 3 kolorach.

Garmin Instinct 2 Camo Edition

Model ten posiada wszystkie funkcjonalności podstawowej wersji, ale zdecydowanie wyróżnia się wyglądem. Jego maskująca kolorystyka z pewnością trafi do fanów militariów oraz szeroko pojętego outdooru.Garmin Instinct 2S Camo Edition

Miejsza wersja Camo Edition skierowana jest do osób o mniejszych nadgarstkach lub poszukujących jeszcze bardziej dyskretnego modelu. W przeciwieństwie do większego modelu, charakteryzuje się ona jaśniejszą kolorystyką.

Garmin Instinct 2 Surf Edition

Edycja specjalna z dodatkowymi funkcjonalnościami dla surferów, obdarzona unikalną kolorystyką. Oczywiście poza dodatkowymi funkcjami związanymi z surfingiem, model ten posiada wszystkie możliwości podstawowej wersji Garmin Instinct 2.Garmin Instinct 2S Surf Edition

Podobnie do poprzednika, mamy tutaj dodatkowe funkcje dla miłośników surfowania oraz kolorystykę unikalną wyłącznie dla tego modelu. Oczywiście oznaczenie S zwiastuje nam jednak jego mniejszy rozmiar, który świetnie sprawdzi się na kobiecym nadgarstku.

Garmin Instinct 2 dezl Edition

Jest to wyjątkowy model skierowany do zawodowych kierowców, który wyróżnia się kompatybilnością z nawigacjami serii Garmin dezl oraz możliwością ustawienia powiadomień o przerwach. Co ciekawe jako jedyna odmiana zegarka Garmin Instinct 2 bez panelu solarnego, posiada on funkcję Garmin Pay.
Zegarki Garmin Instinct 2 z panelem słonecznym

Garmin Instinct 2 Solar

Ten wariant sportowego smartwatcha Garmin Instinct 2 posiada te same funkcje co wersja podstawowa, ale dodatkowo wzbogacone o panel słoneczny oraz płatności Garmin Pay. Dzięki panelowi słonecznemu może on zapewnić nielimitowany czas pracy w podstawowym trybie lub znacząco wydłużony czas podczas korzystania z jego funkcji. Dostępny jest w 3 uniwersalnych i stonowanych kolorach.Garmin Instinct 2S Solar

Jest to nic innego, jak pomniejszona wersja Instinct Solar 2 posiadająca identyczną funkcjonalność, ale mniejszą średnicę i nieco krótszy czas pracy na baterii ze względu na jej mniejszą pojemność. Dzięki temu Instinct 2S jest jednak nieco lżejszy i znacznie lepiej dopasowuje się do kobiecych nadgarstków. Podobnie do wersji podstawowej, dostępny jest w 3 kolorach.

Garmin Instinct 2 Solar Tactical Edition

Jest to jedyny zegarek taktyczny w serii, występujący wyłącznie w wersji solar, ale za to w 2 wariantach kolorystycznych. Wyposażono go w szereg dodatkowych funkcji militarnych, jak tryb ukrycia, wyłącznik awaryjny czy zgodność z trybem noktowizyjnym.Garmin Instinct 2 Solar Surf Edition

Kolejny model stworzony dla fanów surfowania z dodatkowymi, dedykowanymi funkcjonalnościami. W przeciwieństwie jednak do wersji podstawowej, posiada on panel słoneczny, znacząco wydłużający jego pracę.

Garmin Instinct 2S Solar Surf Edition

Alternatywny, pomniejszony wariant o średnicy 40 mm, który doskonale dopasuje się do mniejszego lub kobiecego nadgarstka. Również wyposażony jest w panel solarny, ale ze względu na mniejszy gabaryt, posiada nieco krótszy czas pracy.