Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Zegarki kwarcowe

14765wyniki
Baner z zegarkami na srebrnych bransoletach marki CertinaZegarek kwarcowy działa w oparciu o drgający kryształ kwarcu zasilany przez baterię. Ten mechanizm jest bardzo precyzyjny i bezawaryjny,co decyduje o tym, że zegarki kwarcowe cieszą się dużą popularnością. Zobacz wyselekcjonowane, markowe zegarki kwarcowe.
FILTRY0

Mechanizm kwarcowy – historia powstania zegarków kwarcowych

Kwarcowy zegarek zawdzięcza swoje powstanie japońskiej marce Seiko. W 1969 r. wypuściła ona na rynek Astron 35SQ łączący niespotykaną dotąd precyzję z wygodą noszenia i eleganckim designem. Tak rozpoczęła się zegarmistrzowska rewolucja, która niemal całkowicie wyparła mechaniczne czasomierze.
Zegarek na skórzanym czarnym pasku ze srebrną kopertą i czarną tarczą marki Seiko
Zegarek na czarnym gumowym pasku ze srebrną kopertą i niebieską tarczą marki Seiko
Nie dość, że zegarek kwarcowy okazał się znacznie dokładniejszy, to szybko osiągnął dużo niższą cenę. Po wydaniu pierwszych 100 jeszcze bardzo drogich egzemplarzy firma zautomatyzowała produkcję i opanowała rynek. Wkrótce zaczęły pojawiać się zegarki kwarcowe o coraz bardziej zaawansowanej technologii i funkcjonalności. Dla przykładu w 1973 r. japońska marka wydała zegarek z wyświetlaczem LCD. Dwa lata później powstał zaś model z cyfrowymi wskazówkami.
Z czasem inne marki również zaczęły stosować mechanizm kwarcowy w swoich produktach. Dzisiaj szacuje się, że napędza on aż 90% wszystkich czasomierzy dostępnych na rynku.
Zegarek męski w kolorze czarnym na skórzanym pasku marki Timex
Zegarki na skórzanych brązowych paskach i jasnych tarczach marki Atlantic

Co to znaczy, że zegarek jest kwarcowy? Zasada działania zegarka kwarcowego

Jak działa mechanizm zegarków kwarcowych? Cały proces opiera się o maleńki kryształ kwarcu.
W przeciwieństwie do czasomierzy z naciągiem automatycznym zegarek kwarcowy nie jest zasilany ruchem ręki, a baterią, która podlega okresowej wymianie. Wprawia ona kwarc w drgania o częstotliwości 32768 Hz. W efekcie powstają impulsy elektryczne, które przechodzą przez zespół dzielników częstotliwości. Każdy z nich redukuje częstotliwość o połowę do momentu, aż powstaje jeden impuls na sekundę. Następnie impuls ten przesuwa wskazówkę sekundnika o 1/60 pełnego obrotu lub zmienia układ cyfr na wyświetlaczu LED.
Zegarek na skórzanym brązowym pasku z czarną tarczą z białymi elementami i srebrną kopertą marki Casio Edifice
Zegarek na skórzanym brązowym pasku ze srebrną kopertą i czarną tarczą z białymi elementami marki Inventic
Dokładność zegarków kwarcowych nie ma sobie równych. Miesięczne odchylenia zwykle nie przekraczają 21 sekund, choć najlepsze mechanizmy kwarcowe osiągają rekordowe 10 sekund w skali roku. Dla porównania, w napędach automatycznych podobne wartości odchyleń mogą pojawić się w ciągu doby.
Do tego trzeba jeszcze dodać, że napęd na bazie kwarcu bardzo rzadko ulega awarii, chociażby dlatego, że wykazuje dużą odporność na wstrząsy i uszkodzenia mechaniczne. A dzięki temu, że zasada działania zegarka kwarcowego i budowa jego mechanizmu nie są skomplikowane, napędzany nim czasomierz kosztuje znacznie mniej niż jego automatyczne odpowiedniki.
Zegarek w kolorze beżowym z cyfrowym wyświetlaczem marki Casio G-SHOCK
Mechanizm kwarcowy

Najlepsze mechanizmy kwarcowe

To, jak precyzyjnie będzie działał dobry zegarek kwarcowy, w dużej mierze zależy od producenta. Pod względem jakości bezkonkurencyjne są mechanizmy do zegarków kwarcowych japońskich i szwajcarskich marek. Przyjrzyjmy się najpopularniejszym.

  • Mechanizm kwarcowy ETA - uchodzi za najdokładniejszy i najbardziej wydajny na rynku. To efekt dużego doświadczenia marki, która ma w swojej ofercie również napędy mechaniczne z ręcznym lub automatycznym naciągiem.
  • RONDA - najpopularniejszy napęd Swiss Made produkowany od lat. 70. XX w. Znajduje zastosowanie w wielu szwajcarskich czasomierzach, m.in. takich marek, jak Atlantic czy Adriatica. Może mieć od 5 do 13 kamieni łożyskujących, co zapewnia precyzję między -10 a +20 sekund w miesiącu.
  • Mechanizm kwarcowy MIYOTA - niezwykle trwały i precyzyjny napęd japoński, który od lat 80. XX w. dominuje na tamtejszym rynku. Ma go m.in. zegarek kwarcowy Citizen, ale też wiele modeli zagranicznych producentów.

Kwarcowy zegarek, który warto wybrać. Propozycje zegarków kwarcowych od uznanych marek

Długo można by wymieniać marki, które stosują mechanizmy zegarków kwarcowych. Najbardziej znane, to: Adriatica, Casio, Lorus czy Certina. Zależy Ci, by mieć dobry zegarek kwarcowy? Zwróć uwagę na te propozycje
Zegarek na skórzanym brązowym pasku z czarną tarczą z elementami różowego złota marki Certina
Zegarek w kolorze złotana bransolecie  z kopertą o charakterystycznym kształcie marki Tissot

Zegarek kwarcowy Tissot

W portfolio szwajcarskiej marki Tissot znajdziesz luksusowe zegarki kwarcowe łączące bezkonkurencyjną jakość z unikalnym designem. Do najczęściej wybieranych należy Tissot PRX. To kultowy już zegarek męski kwarcowy na bransolecie z kopertą o charakterystycznym kształcie. Pod względem designu niemal nie różni się od czasomierza wydanego w 1978 r. Oferuje jednak ulepszoną technologię, którą najlepiej oddaje sama nazwa modelu. Jest ona skrótem od angielskiego Precise and Robust (precyzja i wytrzymałość) oraz rzymskiego oznaczenia 10 (odnoszącego się do klasy wodoszczelności 10 Bar).
Poza kultowym Tissot PRX na uwagę zasługuje również kolekcja Tissot T-Sport dla miłośników sportowych wyzwań. W tej kategorii największą popularnością cieszą się chronografy, w których klasyczna elegancja spotyka się ze sportową zadziornością.
Zegarek na pasku z materiału na styl piłki do koszykówki z czarną tarczą marki Tissot
Zegarek na skórzanym czarnym pasku ze srebrną kopertą i czarną tarczą marki Seiko

Zegarek kwarcowy Seiko

Wyrafinowany styl i innowacyjna technologia to elementy, na które możesz liczyć, wybierając kwarcowy zegarek marki Seiko. Wśród mężczyzn duże zainteresowanie budzą szykowne chronografy. Portfolio obejmuje jednak przede wszystkim eleganckie klasyki. Przykładem jest choćby zegarek kwarcowy z linii Seiko Classic.

Zegarek Casio kwarcowy

Znacznie większą różnorodnością wyróżnia się oferta marki Casio. Znajdziesz tu zegarki kwarcowe analogowe i cyfrowe, klasyczne oraz sportowe. Kobiety urzekają przede wszystkim klasyki w duchu retro z linii LTP. Najpopularniejsze zegarki męskie kwarcowe to z kolei sportowe modele elektroniczne oraz eleganckie egzemplarze z serii MTP.
Zegarek w kolorze czarnym na pasku z tworzywa sztucznego z cyfrowym wyświetlaczem marki Casio
Zegarek męski na srebrnej bransolecie w sportowo eleganckim stylu marki Lorus

Zegarek kwarcowy Lorus

Zegarki kwarcowe damskie i męskie w różnych odsłonach oferuje również japońska marka Lorus. Podobają Ci się eleganckie klasyki, modele sportowe, a może czasomierze z odrobiną designerskiej finezji? W portfolio tego producenta znajdziesz je wszystkie w atrakcyjnej cenie. Zwróć uwagę na kwarcowy zegarek z transparentną tarczą dla kobiet albo męski chronograf w sportowo-eleganckim stylu.

Zegarek kwarcowy Timex

Jeśli interesują Cię zegarki kwarcowe, ich duży wybór znajdziesz też w ofercie najstarszego amerykańskiego producenta Timex. Jego portfolio tworzą nowoczesne modele fashion, klasyki i zegarki dla sportowców. W tym gronie aktywnych mężczyzn przyciąga dynamicznym designem i funkcjonalnością Timex Allied Intelligent Quartz Tide Temp Compass. Kobiety chętnie wybierają natomiast minimalistyczny i elegancki zegarek kwarcowy damski z serii Originals.
Zegarek na gumowym czarnym pasku z czarną tarczą z kompasem i czerwonymi elementami marki Timex
Zegarek męski na srebrnej bransolecie z szarą tarczą marki Atlantic

Dobry zegarek kwarcowy znajdziesz w ZEGAREK.NET

Chcesz kupić niezawodny kwarcowy zegarek? W ZEGAREK.NET znajdziesz w 100% oryginalne czasomierze takich renomowanych marek, jak Tissot, Atlantic czy Seiko. Działają w oparciu o najlepsze mechanizmy kwarcowe na rynku. Inwestując w nie, zyskujesz więc gwarancję niezawodności. Zapoznaj się z naszą szeroką ofertą czasomierzy w różnych stylach.