Jesienna Wyprzedaż 2024
tel. 753 753 300
Citizen Satellite Wave X - zegarek stworzony dla podróżników i pasjonatów precyzji

Citizen Satellite Wave X - zegarek stworzony dla podróżników i pasjonatów precyzji

2024-09-23
W 2014 roku japoński Citizen zaskoczył Klientów z całego świata, wprowadzając do swojej oferty zegarki Satellite Wave F100, które zawsze pokazują dokładny czas, niezależnie od tego, gdzie znajduje się ich właściciel. Na przełomie września i października w sklepach zadebiutuje nowa wersja tych modeli. Zapraszamy do ich poznania

Citizen - ewolucja dokładności

Citizen to japońska marka, która od początku swojego istnienia przykładała ogromną uwagę do tego, by oferowane przez nią wyroby były dokładne, a ich wysoka jakość czyniła je wyrobami, na których można polegać.

Firma zaczęła w 1924 roku od produkcji kieszonkowych, cieszących się w latach dwudziestych i trzydziestych ubiegłego wieku renomą dokładnych i trwałych. Później zaczęła rozwijać mechanizmy z automatycznym naciągiem, stosowane w zegarkach naręcznych. Efektem tych prac jest kaliber Miyota 82xx, o którym mówi się, że jest najdokładniejszym z niedrogich, masowo produkowanych mechanizmów. W latach sześćdziesiątych marka produkowała zegarki z mechanizmami elektrycznymi, a na początku siedemdziesiątych eksperymentowała z zegarkami kamertonowymi.

Swój pierwszy zegarek kwarcowy wprowadziła na rynek w 1973 roku, zaledwie trzy i pół roku po tym, jak tego rodzaju modele zadebiutowały na rynku. Japończycy szybko zbudowali dużą kolekcję kwarcowych modeli, w skład której wchodziły też wyroby cyfrowe (prezentujące czas cyframi wyświetlanymi na ekranach).

Citizen początki marki
Zaprezentowany w 1975 roku zegarek Citizen Cryston Mega był dokładny do +/- 3 sekund w skali roku, co czyniło go w tamtym czasie jednym z najbardziej precyzyjnych instrumentów do mierzenia czasu na całym świecie. Trzy lata później do oferty włączony został Citizen Cryston Solar Cell, czyli przyjazny środowisku zegarek kwarcowy, zasilany energią słoneczną. Producent opracowywał też nowe, nieoferowane przez konkurencję komplikacje - w 1986 roku zadebiutował Citizen Cosmosign, czyli pierwszy kwarcowy zegarek z dokładną mapą konstelacji. W 1989 roku z kolei świat zobaczył model Avalon Super Calendar - pierwszy w historii zegarek kwarcowy z wiecznym kalendarzem.
Citizen Radio Controlled

Jednym z największych osiągnięć marki, których wpływ na doświadczenie korzystania z zegarka może odczuć każdy użytkownik, było opracowanie zegarka Citizen Radio-Controlled. Oryginalny model z 1993 roku był pierwszym modelem, zdolnym odbierać nadawany radiowo sygnał czasu ze wszystkich pięciu stacji nadawczych świata. Rozmieszczone w czterech regionach nadajniki swoim zasięgiem obejmują większość półkuli północnej, dostarczając wzorzec czasu obliczony przez precyzyjne zegary atomowe, których dokładność określa się jako 1 sekunda błędu na 1 000 000 lat pracy.

Zegarki zdolne do odbierania sygnałów ze stacji w Japonii, Niemczech, Chinach i Stanach Zjednoczonych Ameryki, automatycznie porównują to jaki czas prezentowany jest na ich tarczach z wzorcem i w razie potrzeby wprowadzają korektę, przesuwając wskazówki odpowiednio w przód lub tył. Dokładność, ponownie teoretyczna, tego systemu zapewnia 1 sekundę błędu na 100 000 lat pracy mechanizmu zegarka. Technologia ta, chociaż jest bardzo praktyczna i niemal bezobsługowa, za co lubią ją Klienci, ma jedną wadę - działa jedynie na półkuli północnej. Na południowej półkuli zwyczajnie nie zbudowano nigdy stacji nadawczych.

Ponieważ praktyczność i dokładność jest częścią tożsamości marki, inżynierowie Citizena szukali nowego, jeszcze doskonalszego rozwiązania. Ich poszukiwania zakończyły się w chwili, gdy urządzenia zdolne do komunikacji z satelitami Globalnego Systemu Nawigacji Satelitarnej, stały się małe i energooszczędne. Wtedy narodził się Citizen Satellite Wave.

Citizen jest jedną z niewielu firm na świecie, która oferuje analogowe zegarki zdolne do komunikacji z satelitami, co jest wyrazem jej dążenia do możliwości zaoferowania wszystkim Klientom trwałych, wygodnych i dokładnych czasomierzy.

Citizen Satellite Wave - dokładny na każdej długości i szerokości geograficznej

GPS - Global Positioning System - to amerykański system nawigacji satelitarnej, stworzony i zarządzany przez Siły Kosmiczne Stanów Zjednoczonych. Program jego budowy ruszył w 1973 roku, pierwszy satelita znalazł się na orbicie okołoziemskiej w 1978 roku, a całość składająca się z 24 satelitów stała się w pełni funkcjonalna w 1993 roku. Aktualnie w przestrzeni wokół naszej planety krąży 38 satelitów, z czego 32 są aktywne i pomagają w nawigacji zarówno wojskowym, jak i cywilom. Ważnym elementem tego systemu jest to, że każdy satelita wyposażony jest w niezwykle dokładny zegar atomowy i wraz z analogicznymi zegarami na ziemi, tworzy sieć, wewnątrz której wyliczany zostaje dokładny czas. Jeśli w sieci pojawią się rozbieżności, to są one natychmiast korygowane na podstawie wskazań pozostałych aparatów. Sygnał nadawany przez satelity zawiera w sobie nie tylko informację o pozycji, ale też czas wzorcowy.
Citizen Satellite Wave

Inżynierowie marki Citizen opracowali technologię Satellite Wave, która dziś, po ponad dekadzie od premiery zdaje się być naturalną ewolucją zegarków kwarcowych, zdolnych do odbierania dowolnego rodzaju sygnału czasu. Dzięki niej mechanizm zegarka jest w stanie połączyć się z satelitami wchodzącymi w skład systemu GPS i odebrać przekazywany przez nie sygnał czasu, by następnie, jeśli zajdzie taka potrzeba, skorygować pozycję wskazówek.

Zaletą rozwiązania wykorzystującego sygnał z GPS od tego odbierającego nadawany radiowo wzorzec, jest to, że działa ono na całym świecie. Pozwala ona zegarkowi nie tylko zawsze prezentować dokładny czas, ale też automatycznie zmieniać strefy czasowe w czasie podróży, uwzględniając czas letni i zimowy, a także datę (podczas podróży może zdarzyć się sytuacja, że “zyskujemy” lub “tracimy” dzień).

Citizen Satellite Wave Z Eco-Drive

Citizen Satellite Wave Z Eco-Drive

Dla wygody użytkowników Citizen połączył Satellite Wave ze swoją flagową technologią - Eco-Drive, czyli zasilaniem za pomocą energii słonecznej. Po raz pierwszy zasilany słonecznie zegarek Citizen ujrzał światło dzienne w 1976 roku. Model Crystron Solar Cell był pierwszym analogowym zegarkiem kwarcowym zasilanym dzięki ogniwom fotowoltaicznym i zapoczątkował prawdziwą rewolucję. Tego typu zegarki są zawsze gotowe do pracy, a zastosowany w nich akumulator ma ponad dziesięcioletnią żywotność.

Zegarki z technologią Eco-Drive są nie tylko samowystarczalne. Ładują się zawsze, gdy pada na nie światło naturalne lub sztuczne, co czyni je bardziej ekologicznymi niż zegarki zasilane standardowymi bateriami. Dzięki temu mogą być wyposażone w najbardziej “energożerne” komplikacje, takie jak łączność satelitarna czy wysokościomierz.

Połączenie Satellite Wave i Eco-Drive w manufakturowym mechanizmie F100, użytym przez japońskiego producenta po raz pierwszy w 2014 roku zaowocowało zegarkiem, który stał się dla wielu osób modelem używanym na co dzień. Wysoka wodoszczelność, lekka i wygodna obudowa oraz dokładna prezentacja czasu sprawiły, że Citizen F100 szybko zaczął być polecany w internecie jako zegarek na każdą okazję, który świetnie sprawdzi się szczególnie tym, którzy często podróżują.

Dziś, dziesięć lat później, producent prezentuje odświeżony model o nazwie Citizen Satellite Wave X, gdzie “X” oznacza dziesiątą rocznicę (w systemie rzymskim “X” jest symbolem “10”).

Citizen Satellite Wave X
Citizen Satellite Wave X - nowa odsłona

Citizen Satellite Wave X - nowa odsłona

Z okazji rocznicy, do sprzedaży trafią dwie nowe referencje - Citizen Satellite Wave x Super Titanium CC3097-52L z “niebieską” oraz Citizen Satellite Wave x Super Titanium CC3097-52E z “czarną” tarczą. Słowa oznaczające kolory ujęte są w cudzysłów, ponieważ jedyna w swoim rodzaju konstrukcja tarcz sprawia, że mienią się one i błyszczą znacznie większą ilością barw.

Koperty nowych zegarków mają ten sam fason ze zintegrowaną bransoletą, jak w modelu zaprezentowanym dziesięć lat temu. Citizen produkuje zegarki pozbawione uszu, z bransoletą mocowaną bezpośrednio do koperty, od drugiej połowy lat siedemdziesiątych. Pierwszy tytanowy zegarek Citizen, będący jednocześnie pierwszym zegarkiem z tego metalu w historii, zaprezentowany został w 1970 roku. Model X-8 Cosmotron Chronometer był zegarkiem o zwartej, pozbawionej uszu kopercie i niebieskiej tarczy. Co ciekawe, zegarki ze zintegrowaną bransoletą nigdy nie zniknęły z oferty producenta, nawet wtedy, gdy przestawały być modne.

Tegoroczne Citizen Satellite Wave X F100 mają średnicę 45,4 milimetra, jednak z racji tego, że nie posiadają klasycznego mocowania bransolety, ich wysokość lug to lug to zaledwie 48 milimetrów, co czyni je bardzo wygodnymi na nadgarstku. Grubość, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę, jak bardzo skomplikowany mechanizm pracuje w środku, też należy do tych mniejszych - wynosi jedynie 12,7 milimetra.

Duża tarcza, przykryta została szafirowym szkłem, które jest najbardziej odpornym na zarysowanie rodzajem szkiełek do zegarków. Dodatkowo, jego powierzchnia pokryta jest warstwą antyrefleksyjną, ułatwiającą odczytywanie czasu w mocnym świetle. Tarczę otacza wąski bezel w kolorze ciemnoszarym.

Koperta zegarka Citizen Satellite Wave X Super Titanium CC3097-52E
Koronka i przyciski w zegarku Citizen Satellite Wave X Super Titanium CC3097-52E

Po jego lewej i prawej stronie praktycznie nie widać pozostałych fragmentów koperty. U góry i dołu obudowa składa się z trzech satynowych płaszczyzn, oddzielonych przez pięknie wykonane, równe i ostre krawędzie.

Po prawej stronie znalazła się średniej wielkości, łatwa do uchwycenia koronka oraz dwa przyciski do obsługi funkcji mechanizmu, które zaskakują swoim kształtem - są ażurowe.

Bransoleta łączy się z kopertą dokładnie na środku górnej i dolnej krawędzi, w linii utworzonej przez indeksy godzin dwunastej i szóstej, za pomocą prostokątnego ogniwa, które następnie połączone jest z kolejnym w kształcie litery “H”. Pierwsze, od strony koperty ogniwo “H” ma po stronie koperty tę samą szerokość, co krawędź obudowy, dzięki czemu połączenie tych dwóch elementów jest płynne i wygląda doskonale. Kolejne ogniwa “H” zwężają się w kierunku wygodnego, sportowego zapięcia z logo marki.

Producent wyposażył bransoletę w dwa “krótsze” ogniwa, dzięki którym można perfekcyjnie dopasować jej rozmiar do każdego nadgarstka.

Od spodu obudowę zamyka pełny dekiel, na którym pojawiły się wszystkie najważniejsze informacje o zegarku. Ten uniwersalny model jest wodoszczelny do 100 metrów / 10 barów, co w nomenklaturze japońskiej firmy oznacza wodoszczelność wystarczającą do wszelkich codziennych czynności związanych z wodą - mycia się, zmywania, mycia samochodu, a także do uprawiania wielu sportów wodnych - pływania, łowienia, żeglowania. Ważne jest, by pamiętać, że nie można naciskać przycisków w czasie, gdy zegarek jest zanurzony w wodzie.
Dekiel w zegarku Citizen Satellite Wave X Super Titanium CC3097-52E
Zegarek Citizen Satellite Wave X Super Titanium wykonany z Super Tytanu
Cała koperta i bransoleta wykonane zostały z Super Titanium, czyli czystego tytanu przygotowanego z użyciem autorskiej technologii marki. Powierzchnia metalu utwardzona została dzięki metodzie Duratect w dwóch odmianach. Bezel otaczający szkło wykończono z użyciem Duratect DLC w kolorze ciemnoszarym. Ten najbardziej narażony na uderzenia element, po wykończeniu powłoką zyskał twardość około siedmiokrotnie większą niż stal szlachetna.
Pozostała część koperty oraz cała bransoleta wykończone są z pomocą Duratect Titanium Carbide i są od pięciu do sześciu razy bardziej odporne na zarysowania niż stal. W skali twardości Vickersa elementy z Super Titanium uzyskują wyniki w przedziale od 1000 do 1200 HV, a stal szlachetna, bez dodatkowych powłok wzmacniających ma twardość około 200 HV. W rezultacie tytan, który w stanie surowym jest zdecydowanie łatwiejszy do zarysowania niż stal, zyskuje niespotykaną wręcz odporność na rysy, a to z kolei przekłada się na fakt, że zegarki Citizen praktycznie zawsze wyglądają jak nowe.

Tarcza Citizen Satellite Wave X

Chociaż układ tarcz jest ten sam co w modelach sprzed dekady, to zostały one wykończone w zupełnie inny sposób. Po pierwsze, ich powierzchnie nie są jednolicie niebieskie lub czarne, a raczej przypominają przetworzone zdjęcia kosmosu, na których widać czarną lub niebieską pustkę rozświetloną setkami tysięcy gwiazd. Nawiązanie do kosmosu jest zupełnie zrozumiałe - satelity, dzięki którym zegarek jest dokładny, nieprzerwanie przemierzają kosmiczną pustkę.

Centralna część tarczy jest gładka. U jej dołu, lekko z lewej strony, znalazła się subtarcza prazentująca dodatkowe wskazania - nazwę aktualnego dnia tygodnia, “rezerwę naciągu” oraz czy aktywna jest funkcja automatycznego synchronizowania prezentowanego czasu. Skale na tej tarczce są szare i białe.

Tarcza Citizen Satellite Wave X
Tarcza Citizen Satellite Wave X z kosmicznym wzorem

Kolejną przestrzenią pod tarczą jest podwyższony okręg składający się z dwunastu “schodków” lub “klinów” opadających zgodnie z ruchem wskazówek zegarka. Każdy “stopień” zaczyna się przy indeksie każdej pełnej godziny i stopniowo opada w kierunku następnego znacznika, symbolizując “ubywanie” trwającej godziny. Powierzchnie tych stopni zostały pieczołowicie wypolerowane, dlatego odbijają światło i sprawiają wrażenie, jakby zmieniały się ich kolory. Ich barwy zmieniają się od bieli przez różne odcienie niebieskiego do czerni.

Jeszcze bardziej na zewnątrz znalazł się cieńszy, płaski okręg. Ten ozdobiono kolistym szlifem, który inspirowany jest rowkami na płycie winylowej. Tu zaznaczono skalę minutową oraz zapisano informacje dotyczące stanu mechanizmu i przydatne podczas regulacji wskazań zegarka. Dalej, tarcza zmienia się w ukośnie wznoszącą się flansze, na końcu której znalazł się kolejny pierścień. Na tym ostatnim zaznaczone zostały nazwy miast będących zwyczajowymi stolicami stref czasowych. Także i te napisy przydają się w czasie regulowania mechanizmu.

W zegarku Citizen CC3097-52L podstawowym kolorem tarczy jest kolor niebieski. Osiągnięto go dzięki wstrzykiwaniu barwnika w powierzchnię tarczy, co zaowocowało tym, że powierzchnia nie ma jednolitej barwy. Ten wariant spodoba się Klientom, którzy w zegarku poza doskonałymi funkcjami szukają też indywidualnego charakteru. Ponieważ zastosowano metodę wykorzystującą wstrzykiwanie barwnika, każda tarcza może się nieznacznie różnić.

Bardziej klasyczna odsłona, czyli Citizen CC3097-52E, ma jednolicie czarną tarczę. Także i tę rozświetlają niewielkie białe punkciki. “Schodkowa” konstrukcja tarczy sprawia, że wspomniany, wielopoziomowy okrąg godzin, zmienia się od bieli, przez szarości do czerni. Ten wariant proponujemy Klientom poszukującym w zegarkach smaczków, jednak starającym się wybierać modele możliwie jak najbardziej uniwersalne, które łatwo można połączyć z każdym rodzajem ubrań.

Producent zadbał o czytelność obu wersji - wszystkie wskazówki mają białe groty i są odpowiednio masywne, by wyróżniać się na tle rozgwieżdżonego tła.

Tarcza w zegarku Citizen Satellite Wave X

Manufakturowy mechanizm Citizen F150

Sercem opisanych modeli są mechanizmy Citizen F150, które powstają w japońskich zakładach marki. W 2023 roku przeprowadzono testy szybkości działania różnych zegarków zdolnych do komunikacji z siecią GPS. Wykazały one, że F150 był w stanie najszybciej nawiązać połączenie z satelitami, potrzebował na to zaledwie 3 sekund. Ponieważ badanie przeprowadzono w optymalnych warunkach pogodowych dobrze jest pamiętać o tym, co producent deklaruje - pobranie informacji o lokalizacji zajmuje od 30 sekund do 2 minut.

Kaliber F150 prezentuje godziny, minuty, sekundy, numer dnia miesiąca i nazwę aktualnego dnia tygodnia. Dodatkowo, może za pomocą wskazówki przy godzinie siódmej informować o tym, jak duży jest zapas energii zgromadzony w akumulatorze.

Dzięki możliwości synchronizacji z systemem GPS, zegarek zawsze prezentuje dokładny czas. Jeżeli z jakiegoś powodu synchronizacja nie jest możliwa, to dokładność z jaką działa mechanizm to +/- 5 sekund w skali miesiąca. Większość wyższej klasy zegarków kwarcowych działa z dokładnością do +/- 15 sekund na miesiąc, a to oznacza, że Citizen jest od nich znacznie dokładniejszy, nawet gdy nie może odbierać sygnału zawierającego czas wzorcowy.

Mechanizm wyposażony został również w komplikację Wiecznego Kalendarza, dzięki której zawsze pokazuje właściwą datę - zarówno numer dnia miesiąca, jak i nazwę dnia tygodnia.

Funkcja Czasu Światowego pozwala na łatwe wybieranie i obserwowanie czasu w jednej z 40 Stref Czasowych. Jeśli nie możliwe jest skorzystanie z funkcji automatycznego połączenia z GPS, można pożądaną strefę czasową wybrać ręcznie, odciągając koronkę o jeden skok i obracając ją tak, by wskazówka sekundowa wskazała nazwę miasta będącego stolicą strefy czasowej.

Dzięki technologii Eco-Drive energia do pracy zegarka zbierana jest ze światła naturalnego i sztucznego. Czas potrzebny do pełnego naładowania mechanizmu jest różny i zależy od tego, jakie światło pada na zegarek i z jakim natężeniem. W słoneczne lato zegarek noszony na dworze naładuje się w około 30 godzin, a zebranie energii na jeden dzień pracy zajmie mu mniej niż 5 minut. Jesienią i zimą ładowanie może zająć około 300 godzin i około 30 minut, by kaliber działał przez jeden dzień. W warunkach oświetlenia biurowego naładowanie do pełna jest trudne, ale możliwe. Producent podaje, że zajmie 1040 godzin, co może wydawać się wiecznością. Jednak ładowanie na jeden dzień pracy trwa około 1,5 godziny.
Zegarek Citizen Satellite Wave X Super Titanium

Chociaż trudno jest ładować zegarek w słoneczny dzień przez 30 godzin ciągiem, to dobrze jest uświadomić sobie, że jeśli spędza się w biurze 8 godzin, a ponadto przebywa na dworze w drodze do i z pracy oraz podczas odpoczynku lub załatwiania codziennych obowiązków, to zegarek zawsze będzie gotowy do pracy.

W pełni naładowany zegarek w trybie oszczędzania energii, może pracować nawet przez 7 lat. Tę właściwość mechanizmu docenią ci, którzy kilkukrotnie w ciągu roku odbywają wyjazdy służbowe i jeżdżą na urlopy, a ich podstawowym zegarkiem jest jakiś inny model. Sięgając do szkatułki po Citizena Satellite Wave X można mieć pewność, że jest on gotowy do wyruszenia w kolejną podróż.

Komu spodoba się Citizen Satellite Wave X F150?

Jesteśmy przekonani, że opisane premierowe modele japońskiej marki Citizen, mogą przypaść do gustu szerokiej publiczności. Jest to możliwe, ponieważ zegarki wykorzystują najlepszą, zapewniającą im niezrównaną dokładność technologię, są pięknie wykończone, a ich tarcze przygotowane zostały w unikatowy sposób.

Zdecydowanie pierwszą grupą Klientów, którzy powinni zwrócić uwagę na nowości od Citizen, są podróżnicy, chcący posiadać wygodny i pewny zegarek, który zawsze wskaże im właściwy czas. Kaliber F150 oferuje możliwość automatycznego ustalenia miejsca, w które dotarł jego właściciel i przestawienia wskazań, by odpowiadały stanowi właściwemu dla odwiedzanej strefy czasowej. Jeśli z jakiegoś powodu zegarek nie będzie mógł dokonać automatycznej synchronizacji ze wzorcem przekazanym przez satelity GPS, a zdarzyć się tak może, gdy zegarek jest rozładowany lub pogoda zakłóca połączenie, to wszystkie wskazania można przestawić samodzielnie, korzystając z koronki.

Zegarek Citizen Satellite Wave X Super Titanium na męskim nadgarstku
Zegarek Citizen Satellite Wave X Super Titanium z tytanową kopertą i bransoletą
Na zegarek przychylnym okiem mogą też spojrzeć pasjonaci zegarmistrzostwa, mechanizmów High Accuracy Quartz oraz przedmiotów solidnych, na których można polegać. Kwarcowe zegarki to nie tylko te popularne modele w cenach do trzech tysięcy złotych, ale także luksusowe, projektowane i wykonywane z dbałością o szczegóły zegarki w znacznie wyższych cenach. Mają one z tymi pierwszymi wspólne to, że wykorzystują kryształ kwarcu jako element służący do regulacji, jednak poza tym na każdym polu prześcigają popularne konstrukcje. W przypadku Citizena Satellite Wave X F150 różnic jest bardzo wiele - możliwość synchronizacji z GPS, by pracować z idealną precyzją, system Eco-Drive zapewniający samowystarczalność i nawet 7 lat pracy bez potrzeby ładowania, intuicyjny system regulacji wskazań wykorzystujący koronkę i dwa przyciski funkcyjne. To wszystko składa się na zegarek wygodny i nie wymagający od właściciela uwagi i korekt wskazań.

Wszystkim lubiącym przedmioty wygodne spodoba się w nowych zegarkach Satellite Wave komfort noszenia, wynikający z kształtu i rozmiaru koperty oraz to, że zegarek który tak wspaniale leży na nadgarstku ma dużą i czytelną w każdych warunkach tarczę. Dodatkowym atutem jest świetna bransoleta, która dzięki dwóm krótszym ogniwom, może zostać doskonale dopasowana nie tylko do obwodu nadgarstka, ale również do jego kształtu.

Satellite Wave F150 to zegarki mające parametry typowo sportowych modeli, co czyni je doskonałym wyborem dla osób aktywnych. Lekka tytanowa koperta nie będzie obciążać nadgarstka w czasie ćwiczeń, a podwyższona do 100 metrów wodoszczelność pozwala używać zegarków podczas pływania, żeglowania i wędkowania. Dodatkowo, kwarcowy mechanizm jest odporny na wstrząsy, a szafirowe szkło i tytanowa koperta Super Titanium są bardzo odporne na zarysowania.

Zegarek Citizen Satellite Wave X Super Titanium na męskim nadgarstku
Czarne pudełka prezentowe

Citizen Satellite Wave X nadają się doskonale na prezent. Producent wyposażył je w pełny dekiel, na którym możliwe jest wykonanie okolicznościowego grawerunku - na przykład daty, co będzie przypominało o ważnym wydarzeniu, inspirującej sentencji lub kilku ciepłych, osobistych słów. To może uczynić prezent bardzo osobistym.

Producent zapowiedział, że przedstawione przez nas nowości, będą wysyłane do sklepów we wrześniu bieżącego roku. To sprawia, że warto rozważyć je jako prezent Gwiazdkowy lub Noworoczny.

Citizen w Zegarek.net

Sklep internetowy Zegarek.net jest wieloletnim partnerem marki Citizen. Ponieważ nasza firma jest certyfikowanym sprzedawcą wyrobów japońskiej firmy, zamawiając zegarki na naszej stronie, zyskujecie Państwo pewność, że dostarczone zegarki są oryginalne, objęte międzynarodową gwarancją producenta, zapakowane w oryginalne pudełko i opatrzone kompletem dokumentów (karta gwarancyjna i instrukcja).

Autor artykułu

Jakub Wronowicz- autor artykułu
Jakub WronowiczPasjonat zegarków męskich z głębokim zrozumieniem psychologii marketingu. Kiedy nie analizuje najnowszych trendów w zegarmistrzostwie, oddaje się rytmom tańca. Posiadacz kilku wyjątkowych modeli, wie dokładnie, jaki zegarek spełni Twoje oczekiwania.