Przezenty na Dzień Dziecka 2024
tel. 753 753 300
Nowa seria Citizen Tsuyosa – odwołanie do klasycznych lat 70. w nowoczesnej palecie barw

Nowa seria Citizen Tsuyosa – odwołanie do klasycznych lat 70. w nowoczesnej palecie barw

2024-04-15
W 2022 roku Citizen zaskoczył Klientów oferując fantastycznie zaprojektowany i świetnie wykonany model ze zintegrowaną bransoletą. W tym sezonie oferta zostanie powiększona o nowy model i zupełnie nowe wersje kolorystyczne. Zapraszamy do bliższego ich poznania.

Citizen Tsuyosa NJ015 - hit 2022 roku

Zegarek ze zintegrowaną bransoletą, czyli design, który zadebiutował we wczesnych latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia, przeżywa aktualnie swój renesans. Tego rodzaju wzory znaleźć można w ofercie wielu producentów, działających we wszystkich segmentach cenowych rynku. Nic w tym dziwnego - ich zwarte koperty o niewielkiej wysokości (lug to lug), pozbawione wystających uszu mocujących pasek, pewnie przylegają do nadgarstka i zapewniają komfort noszenia.

Japończycy przygotowali modelCitizen Tsuyosa, dzięki doświadczeniu jakie zapewnił oferowany wcześniej model NH299.

Zegarek Citizen z tarczą w kolorze Tiffany Blue
Bransoleta ze stali szlachetnej w zegarku Citizen

Beczułkowata koperta z niewielką koronką przesuniętą na godzinę czwartą od wierzchu zamknięta jest płaskim szkłem z lupką nad datownikiem. Ścięte mocowanie bransolety, która mocno opada zaraz za ostatnią krawędzią obudowy układa się fantastycznie i nie wystaje poza obrys przegubu. Taki kształt czyni ten czterdziesto-milimetrowy zegarek wygodnym nawet na drobnych męskich i damskich nadgarstkach.

Trójrzędowa bransoleta w stylu jubilee ma zaokrąglone od wierzchu ogniwa o błyszczącym centralnym rzędzie. Do jej zapinania służy wygodne sportowe zapięcie.

Citizen, zgodnie z zegarkowymi trendami, przygotował wiele wariantów kolorystycznych tarcz. Do teraz w katalogu znaleźć można było wersję czarną, żółtą, turkusową (nazywaną Tiffany), niebieską, zieloną, granatową i czerwoną.

We wnętrzu wszystkich wariantów montowany jest mechanizm Miyota 8210 z centralnym datownikiem - jednym z najpopularniejszych mechanizmów automatycznych na świecie.

Zegarek męski Citizen z niebieską tarczą na bransolecie ze stali szlachetnej
Citizen na targach inhorgenta 2024 w monachium

Citizen Tsuyosa na 2024 rok

Podczas tegorocznych targów Inhorgenta w niemieckim Monachium, japoński producent zaprezentował cztery nowe kolory tarcz swojego bestsellerowego modelu, a także zupełnie nową referencję - Tsuyosa z małym sekundnikiem. Premierowe zegarki będą na początku oferowane w trzech kolorach. Widzieliśmy już wszystkie warianty podczas naszego spotkania z przedstawicielami marki na targach. Bardzo się nam spodobały i mamy wrażenie, że będą następnym przebojem. Od razu zakontraktowaliśmy wszystkie warianty wykończenia. Więcej informacji o lutowej wystawie można znaleźć w artykule Monachijskie targi biżuterii i zegarków Inhorgenta 2024 - będziemy tam!
Klienci w Europie, w tym także w Polsce, będą mogli sięgnąć po cztery kolejne opcje kolorystyczne modelu z centralnym sekundnikiem. Dwa z nich powstały jako opcje ekskluzywne, możliwe do kupienia jedynie na Starym Kontynencie.

Zupełnie nowy Citizen Tsuyosa Small Second Automatic

Prawdziwą nowością na bieżący sezon jest model Tsuyosa Small Second z automatycznym mechanizmem. Zegarki wprowadzają nie tylko niedostępną wcześniej komplikację, ale przynoszą też nowy design tarcz, inny mechanizm i możliwość noszenia Tsuyosa na skórzanym pasku.

Citizen Tsuyosa NK5010-01H

Najbardziej wyróżniającą się premierą jest Citizen Tsuyosa Grey NK5010-01H, która oferowana jest z czarnym skórzanym paskiem i szarą tarczą. Pasek, co charakterystyczne dla zegarków oryginalnie oferowanych ze zintegrowaną bransoletą, nie jest mocowany między uszami, a z obudową łączy się z pomocą specjalnego, stalowego ogniwa. To zostało wypolerowane, tak jak bezel, i nadaje całości bardzo szykownego charakteru. Czarna, naturalna skóra przeszyta jest czarnymi nićmi. Wokół nadgarstka zamyka ją wygodne zapięcie motylkowe - pozwalające szybko i pewnie założyć i zdjąć zegarek, a dodatkowo chroniące zegarek przed spadnięciem z nadgarstka na podłogę. Ponieważ koperta, pasek i zapięcie tworzą całość, zegarek nie spada z nadgarstka.
Zegarek Citizen Tsuyosa Grey Automatic Small Second Classic Sapphire NK5010-01H
Symetryczna szara tarcza w zegarku Citizen Tsuyosa NK5010-01H

Szara tarcza jest symetryczna - jej lewa i prawa strona są analogiczne. Została ozdobiona wyjątkowym wzorem, którego drobne elementy zmniejszają się i gęstnieją od zewnętrznej krawędzi w kierunku centralnej osi wskazówek. Wzór przywodzi na myśl zegarki sprzed stu lub stupięćdziesięciu lat, których tarcze giloszowano na specjalnych, ręcznie sterowanych i napędzanych maszynach. Prostokątne indeksy godzinowe są srebrne i wypełnione białą, świecącą w ciemnościach farbą. U góry naniesione zostało logo producenta i dopisek “Automatic” wskazujący na rodzaj zastosowanego mechanizmu. Godzinę dwunastą zaznaczają dwie długie pałeczki, a szóstą dwie wyraźnie krótsze. Na skraju białe kreski i kwadraciki tworzą skalę minutową.

Nad indeksem godziny szóstej znalazło się kontrastujące z resztą tarczy, pole małego sekundnika. Zdobi je ślimakowanie, czyli wzór wyglądający jak powiększające się kręgi na wodzie. Wskazówka sekundnika jest czarna, tak samo jak podziałka.

Jest to zdecydowanie model uniwersalny - sprawdzi się w roli zegarka do garnituru i tego zakładanego do koszulek i nie krępujących swetrów.

Citizen Tsuyosa NK5010-51L

Wśród modeli z bransoletami, które nie są takie same jak we wcześniejszym modelu trzy wskazówkowym, najbardziej klasycznie prezentuje się Citizen Tsuyosa Blue NK5010-51L, którego tarcza jest niebieska.

Pole małego sekundnika jest jasnoszare i również wykończone koncentrycznym wzorem. Mała wskazówka jest tu niebieska. Pozostałe elementy tarczy - logo producenta u góry, kształt indeksów, wskazówek i podziałki sekundowej są takie same jak w modelu na pasku.

Zegarek Citizen Tsuyosa Blue Automatic Small Second Classic Sapphire NK5010-51L
Bransoleta z zapięciem motylkowym w zegarku Citizen Tsuyosa NK5010-51L

Bransoleta, chociaż ma ten sam co w pierwszej wersji Tsuyosa wzór składający się z trzech rzędów - dwóch wąskich i jednego szerokiego, polerowanego - otrzymała inne zapięcie. Środkowy, błyszczący rząd jest teraz odrobinę szerszy. Ten bardziej klasycznie wyglądający zegarek na przegubie zamyka zapięcie motylkowe, które rozpina się przez wciśnięcie dwóch ukrytych na jego spodzie przycisków. Zapięta tak bransoleta tworzy praktycznie jednolitą, nie przerwaną przez duże zapięcie sportowe, całość, która lepiej pasuje do bardziej eleganckich ubrań.

Niebieski odcień tarcz w ostatnich latach zastąpił czarny - zegarek z niebieskim cyferblatem wygląda świetnie przy ubraniach każdego koloru. Citizen Tsuyosa Small Seconds w kolorze niebieskim może być noszony pod mankietem koszul wybieranych na ważne spotkania.

Citizen Tsuyosa NK5010-51X

Trzeci z wariantów Citizen Tsuyosa Small Second Green NK5010-51X z bransoletą ma tarczę w kolorze zielonym. To odcień khaki, któremu blisko do ziemistych, wojskowych brązów. W zależności od tego jak oświetlona jest tarcza i z jakimi zestawiono ją ubraniami, kolory przenikają się i zmieniają. Ciekawym i modnym zarazem akcentem jest kontrastująca, pomarańczowa strzałka sekundnika.

Z pewnością z tej kolorystyki skorzystają Klienci, którzy lubią i często wybierają ubrania w barwach ziemi - brązach, beżach, szarościach i delikatnych odcieniach koloru żółtego. Z nimi Tsuyosa Citizen NK5010-51X będzie wyglądał zdecydowanie najlepiej.

Zegarek Citizen Tsuyosa Green Automatic Small Second Classic Sapphire NK5010-51X

Kaliber Miyota 8322

We wnętrzu kopert pracuje mechanizm Miyota 8322. Zalicza się on do grona mechanizmów o przedłużonej rezerwie naciągu - w pełni nakręcona sprężyna napędowa pozwala mu pracować przez około 60 godzin.

Ponieważ wywodzi się z grona mechanizmów Miyota 82xx, to cechuje się wysoką dokładnością odmierzania czasu, możliwością nakręcania koronką, funkcją stop-sekundy i systemem antywstrząsowym Parashock. Kaliber pracuje z częstotliwością 3 HZ i posiada 21 kamieni łożyskujących. W modelu Tsuyosa Small Seconds kaliber centralnie prezentuje godziny i minuty, a wskazówką przy godzinie szóstej sekundy.

Stalowa, hipoalergiczna koperta w zegarkach Citizen Tsuyosa

Najważniejsze dane zegarka Citizen Tsuyosa NK5010

Poza nowym mechanizmem i zmienioną bransoletą, nowy Citizen Tsuyosa ma analogiczne wymiary i kształty jak zegarki sprzedawane od dwóch lat. Oznacza to, że ich obudowy przygotowano ze stali szlachetnej, która jest odporna na korozję i hipoalergiczna. Zegarek mogą bez problemów nosić Klienci uczuleni na nikiel.

Średnica obudowy to 40 milimetrów, a jej grubość 11,7 milimetra. Drobna koronka została przesunięta na godzinę czwartą, więc nie przeszkadza podczas noszenia zegarka.

Na wierzchu producent zastosował szafirowe szkiełko, które jest bardzo odporne na zarysowania. Można śmiało przyjąć, że w życiu codziennym, wyjdzie ono bez szwanku z 99% przypadków, w których szkiełko mineralne uległoby zarysowaniu.

Od spodu koperty producent zastosował zakręcany dekiel ze szkłem mineralnym, które pozwala obejrzeć pracujący we wnętrzu mechanizm. Szkło po spodniej stronie czasomierza nie jest tak bardzo narażone na zarysowania jak to wierzchnie, dlatego szkiełko mineralne jest tu jak najbardziej na miejscu.

Szkło szafirowe w zegarkach Citizen Tsuyosa
Zegarki Citizen Tsuyosa z datownikiem

Citizen Tsuyosa Automatic NJ015 - zaprezentowane warianty

Mieszkańcy i wizytujący w Europie Klienci będą mieli możliwość kupna nowych odmian, które do hitu z 2022 roku przynoszą dwie zmiany - nowe kolory tarcz i brak “cyklopa”, czyli naklejonej na szkło lupy powiększającej wskazania datownika.

Pod względem materiałów, kształtów i wymiarów, koperty i bransolety dodanych do oferty modeli Citizen NJ015 są niemal analogiczne do tych, które były sprzedawane wcześniej. Wodoszczelność do 50 metrów pozwala, według informacji od producenta, na pływanie w spokojnych wodach.

Citizen Tsuyosa NJ0159-86Z

Pierwszy z modeli zarezerwowanych dla europejczyków to bardziej elegancki Citizen Tsuyosa Warm Sand NJ0159-86Zz tarczą w kolorze łososiowym, srebrnymi wskazówkami i indeksami oraz białymi aplikacjami substancji świecącej. Powierzchnia jego tarczy wykończona została pionowym szczotkowaniem, które tworzy regularny wzór miękko rozpraszający światło. Dzięki temu, zależnie od kąta pod jakim spojrzy się na zegarek, kolor cyferblatu może się różnić i zmieniać. Przy samej krawędzi zaznaczona została skala minutowa - czarnymi kreseczkami i białymi kwadratami w miejscu każdych pięciu minut.

Tarcze w tym odcieniu kojarzone są z eleganckimi zegarkami vintage, z lat czterdziestych i pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Taki cyferblat, połączony ze sportową kopertą o zintegrowanej bransolecie, pozwolił projektantom stworzyć fascynujący zegarek na co dzień, jednak utrzymany w bardziej oficjalnym tonie. Można go z powodzeniem zakładać do koszul i bardziej swobodnych marynarek, z którymi stworzy świetnie dobrany zestaw.

Zegarek Citizen Tsuyosa Warm Sand Automatic Classic Sapphire NJ0159-86Z
Zegarek Citizen Tsuyosa Camo Green Automatic Classic Sapphire NJ0159-86X

Citizen Tsuyosa NJ0159-86X

Kolejnym z nowości jest zegarek Tsuyosa Camo Green NJ0159-86Xz tarczą wykończoną w trzech odcieniach zieleni. Dzięki zastosowaniu różnych faktur, które nałożono na różnych płaszczyznach, utworzono wzór camo - wojskowego kamuflażu. Wskazówki i indeksy są tu takie jak w modelu z tarczą łososiową. Skalę minutową tworzą białe kreseczki i kwadraciki.

Zielona, wojskowa tarcza, w tej samej kopercie co druga europejska nowość, tworzy zegarek o zupełnie innym charakterze. Zielony Citizen Tsuyosa we wzorze camo jest doskonałym dodatkiem do casualowych, kolorowych stylizacji. Może świetnie wyglądać zestawiony z jednym z elementów ubioru, również wykończonym wzorem kamuflażu - na przykład spodniami lub limitowanymi sneakersami.

Dwa kolejne modele, równie ciekawe stylistycznie, będą oferowane na wszystkich światowych rynkach, na których Citizen oferuje swoje zegarki. Japońskie zegarki dostępne są w ponad 140 krajach świata.

Citizen Tsuyosa NJ0151-88Z

Do dostępnego wcześniej modelu z żółtą tarczą (referencja NJ0150-81Z dostępna tutaj) dołącza pomarańczowy Citizen Tsuyosa Orange NJ0151-88Z. Powierzchnia tarczy ma intensywny odcień, który dzięki szlifowi słonecznemu zmienia się w zależności od tego jak pada na niego światło i pod jakim kątem spogląda się na zegarek. Srebrne wskazówki i indeksy uzupełnione zostały białą skalą minutową. W tej wersji nad okienkiem datownika obecna jest lupa.

Kolorowe zegarki, szczególnie te w ciepłych odcieniach żółci, pomarańczy i czerwieni, są niezmiennie popularne i kojarzone z latem i sezonem urlopowym. Nie są też niczym nowym - ogromną popularnością cieszyły się w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, czyli w czasach, gdy narodziły się sportowe zegarki ze zintegrowaną bransoletą. Taki radosny Citizen Tsuyosa może być świetnym wyborem dla osoby kochającej kolory i lubiącej włączać je do swoich ubrań, niezależnie od okazji.

Zegarek Citizen Tsuyosa Orange Automatic Classic Sapphire NJ0151-88Z
Zegarek Citizen Tsuyosa Beige Automatic Classic Sapphire NJ0151-88W

Citizen Tsuyosa NJ0151-88W

Ostatnia z nowo zaprezentowanych odmian - Citizen Tsuyosa Beige NJ0151-88Wma szampańską tarczę, na której nałożone zostały indeksy w kolorze złotym. Złote są też wszystkie trzy wskazówki, wykorzystujące biała substancję świecącą. Skala minutowa na krawędzi tarczy to białe kwadraciki i czarne kreseczki.

Szampańskie tarcze w zegarkach są eleganckie, dyskretne i stosunkowo mało popularne. Zdecydowanie łatwiej kupić atrakcyjnie prezentujący się zegarek z tarczą w kolorze złotym, niż w delikatniejszym, bardziej beżowym odcieniu. Nowy Citizen wygląda świetnie - kompozycja jest niezwykle udana, a całość zdaje się kosztować dwa lub trzykrotnie więcej niż faktycznie trzeba za nią zapłacić przy zamówieniu.

Mechanizm Miyota 8210 w Citizen Tsuyosa

Sercem oryginalnego modelu jest autorski mechanizm marki Citizen, czyli Miyota 8210. Jest to klasyczny już wyrób Japończyków, którego początki sięgają modeli roku 1974, gdy na rynku zadebiutował Citizen Adorex z pierwszą generacją mechanizmu 8200.

Przez blisko pół wieku kaliber był stale rozwijany i doskonalony, co sprawiło, że dzisiejsze wersje często wymieniane są jako najdokładniejsze, przystępne cenowo, produkowane masowo mechanizmy do zegarków. Znaleźć je można w ogromnej ilości modeli od mikro-brandów i znanych producentów z całego świata.

Kaliber oferuje automatyczny naciąg sprężyny, który stale uzupełnia około 40 godzinną rezerwę naciągu. W mechanizmie wykorzystanych zostało 21 kamieni. Koło balansowe pracuje z częstotliwością 3 Hz, zapewniającą dokładność odmierzania czasu i długowieczność ruchomych elementów. W kalibrze wbudowany jest system przeciwwstrząsowy Parashock. Jest to autorskie rozwiązanie japońskiego producenta, które zadebiutowało na rynku w 1956 roku.

Miyota to firma córka Citizen, która produkuje mechanizmy zegarkowe, a także sprzedaje do innych marek produkujących zegarki.

Nowości Citizen Tsuyosa, czy warto na nie czekać?

Przedstawione zegarki już niedługo będą dostępne w naszej ofercie. Na polskim rynku będą one oferowane w bardzo atrakcyjnej cenie, dlatego spodziewamy się, że staną się kolejnymi hitami japońskiej marki.

Citizen Tsuyosa Automatic Small Second Classic Sapphire jest wyrobem, w ciekawy sposób interpretującym klasycznie wyglądający sportowy zegarek ze zintegrowaną bransoletą. Chociaż oryginalnie, ten fason zegarków powstał jako uniwersalny model do noszenia po godzinach i w czasie odpoczynku nad wodą, to błyskawicznie stał się pożądanym dodatkiem, nawet do garniturów. Producenci dostrzegli oczekiwania Klientów i zaczęli przygotowywać bardziej strojne warianty swoich wyrobów, takie które nadadzą się do noszenia w pracy i na ważnych spotkaniach.

Dokładnie takim wyrobem są trzy nowe referencje zegarków Citizen Tsuyosa. Wygodne koperty o podwyższonej do 50 metrów wodoszczelności ozdobiono pięknymi tarczami, świetnie komponującymi się z eleganckimi męskimi garniturami i koszulami.

Elegancki Zegarek Citizen Tsuyosa Beige Automatic Classic Sapphire NJ0151-88W
Klasyczny zegarek Citizen Tsuyosa z szampańską tarczą pasujący do każdej stylizacji
Polecamy ten model panom, chcącym mieć jeden zegarek na wiele okazji i do różnego rodzaju odzieży. Będzie on też świetnym wyborem dla tych, którzy chcą sprawdzić czy klasyczny zegarek - z dolnym sekundnikiem i pozbawiony datownika, to coś dla nich. Sekundnik był jednym z pierwszych dodatków do mechanizmów tworzonych dla zegarków naręcznych, ponieważ był praktycznym i pożądanym narzędziem dla lekarzy. Dlatego przez dekady zegarki z dolnym sekundnikiem cieszyły się renomą modeli dla ludzi wykształconych, cieszących się poważaniem w społeczeństwie.

Dla osób potrzebujących w zegarku datownika - często podpisujących dokumenty parafką i datą - sprawdzi się Citizen Tsuyosa NJ015 w jednym z nowych (a również tych wcześniejszych) wariantów kolorystycznych. Wiele opcji kolorystycznych pozwoli każdemu Klientowi znaleźć swój wymarzony model, który uzupełni jego indywidualny styl.

Cztery premierowe wykończenia tarcz to propozycje dla Klientów lubiących ubierać się elegancko lub “na sportowo”. Pokazuje to jak doskonałym i dopracowanym projektem jest Citizen Tsuyosa - dzięki niewielkim zmianom może zmieniać się jego charakter i przeznaczenie.

Możemy w Polsce cieszyć się dwiema specjalnymi wersjami Europejskimi (EDM), które z pewnością będą rzadkie. Pracując w korporacji o globalnym zasięgu, komunikując się ze współpracownikami z innych kontynentów, być może spotkamy kogoś, kto nosi Citizena Tsuyosa, jednak nie będzie to wersja z tarczą camo lub łososiową!

Zegarek Citizen Tsuyosa Warm Sand Automatic Classic Sapphire NJ0159-86Z do sportowych i eleganckich stylizacji
Zegarki Citizen Tsuyosa ze stali chirurgicznej odpornej na korozję
Tsuyosa Citizen to model o ponadczasowej stylistyce, podwyższonej (pozwalającej na pływanie w spokojnych wodach) wodoszczelności, a także doskonałej trwałości. Zegarki przygotowane są z odpornej na korozję i antyalergicznej stali, a od wierzchu ich koperty zamknięte zostały trudnymi do zarysowania szkłami szafirowymi. We wnętrzu pracują sprawdzone przez dekady kalibry z serii Miyota 82xx i 83xx, która jest ewolucją tej pierwszej. Wszystkie te elementy składają się na zegarek trwały, zawsze wyglądający świetnie, a w dodatku możliwy do naprawienia w niemal każdym miejscu na świecie.
Citizen Tsuyosa, zarówno w wersji z centralnym, jak i dolnym sekundnikiem, to też świetny pomysł na zegarek na prezent. Zbliża się czas zakończenia roku szkolnego w szkołach średnich i na uczelniach wyższych. Taki, wysokiej klasy zegarek może być dla młodego człowieka wspaniałą pamiątką zakończenia pewnego etapu życia.
Zegarek Citizen Tsuyosa idealny na prezent

Citizen Tsuyosa w ZEGAREK.NET

Nasz sklep internetowy ZEGAREK.NET jest Oficjalnym Sprzedawcą japońskich zegarków marki Citizen. Oznacza to, że oferowane przez nas wyroby pochodzą z oficjalnej, europejskiej i polskiej dystrybucji, a co za tym idzie objęte są międzynarodową gwarancją producenta, dostarczane we właściwym opakowaniu i z kompletem wszystkich niezbędnych dokumentów.

Dodatkowo, kupując zegarek, możecie Państwo zamówić dopasowane pudełko prezentowe. Pozwoli to oszczędzić czas i energię w sytuacji, gdy zegarek ma być podarunkiem dla kogoś bliskiego.

Odkryj pozostałe zegarki męskie japońskiej marki Citizen:

Autor artykułu

Piotr Strzępski- autor artykułu
Piotr StrzępskiZegarmistrzostwo to dla niego nie tylko pasja, ale rodzinna tradycja. Jego fascynacja zegarkami narodziła się dzięki dziadkowi-kolekcjonerowi. Prywatnie zanurza się w świecie gier, a wieczory spędza przy dobrym filmie, obserwując ludzi i czerpiąc z tego inspirację.