Gwarancja dostawy przed Mikołajkami 2023
tel. 753 753 300
POWRÓT08-11-2021

Polskie zegarki Balticus. Kolekcje Balticus, na które warto zwrócić uwagę

Marka Balticus została założona przez pasjonata zegarmistrzostwa Bartosza Knopa. Mimo, że nie był w żaden sposób związany wcześniej z branżą zegarkową i jubilerską, postanowił zrealizować swoje marzenia o wyprodukowaniu własnego zegarka. W 2015 roku podpisał umowę z jednym z największych producentów części zegarkowych. Wtedy też powstał pierwszy model Grey Seal, który z miejsca stał się hitem sprzedaży, nie tylko w Polsce. 


Polskie zegarki Balticus


Kolejne modele Balticus spotkały się również z entuzjazmem, a prawdziwym hitem okazał się Balticus Gwiezdny Pył, który posiadał tarczę z awanturynu niebieskiego, mieniącą się tysiącami kwarcowych cząsteczek i przypominającą rozgwieżdżone niebo. Nowe projekty firmy Balticus przyczyniły się do dynamicznego rozwoju, czego wynikiem było przekształcenie jej w spółkę akcyjną, co jest ewenementem w skali Europy Środkowej, jeśli chodzi o branżę zegarkową. Obecnie producent posiada w swoim portfolio kilkanaście różnych modeli o zróżnicowanym wyglądzie i przeznaczeniu. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą marki Balticus. 


Balticus Gwiezdny Pył 

Piękna, ośmiokątna koperta Gwiezdnego Pyłu posiada wiele krawędzi, które są na przemian szczotkowane i polerowane, co czyni kopertę niezwykle widowiskową. Została ona wykonana z wysokiej klasy stali szlachetnej, która jest odporna na wszelkie warunki atmosferyczne. Jej szerokość wynosi uniwersalne 40 mm, co zadowoli klientów z mniejszymi i dużymi nadgarstkami. Dodatkowo zegarek posiada zakręcaną koronkę, za pomocą której ustawimy dokładny czas i datę w oknie datownika. Liczne nacięcia powodują, że praca koronki jest komfortowa. Wodoszczelność zegarka Balticus Gwiezdny Pył została określona na 200M, co jest świetnym wynikiem dla zegarka niebędącego zegarkiem nurkowym. 

To, co najbardziej przykuwa uwagę, to niewątpliwie tarcza wykonana z awenturynu niebieskiego. Naturalne kryształy, znajdujące się w strukturze awenturynu, lśnią przy każdym kontakcie ze światłem. Sama tarcza zmienia swoją barwę w zależności od kąta i rodzaju światła, które na nią pada w danym momencie. Pięknym uzupełnieniem tarczy są lśniące wskazówki i indeksy, wypełnione masą luminescencyjną wysokiej jakości. 

Szafirowe szkło, górujące nad tarczą, posiada wewnętrzną warstwę antyrefleksu, dzięki czemu zniwelowane zostają refleksy świetlne, które mogłyby zakłócić odczyt godziny. Balticus Gwiezdny Pył mocowany jest do nadgarstka za pomocą wysokiej jakości bransolety ze stali szlachetnej (posiadającej błyskawiczną mikroregulację) bądź za pomocą firmowego paska ze skóry naturalnej, który również otrzymujemy w zestawie. Bransoleta i pasek posiadają system szybkiego wypinania teleskopów, co znacznie skraca czas zmiany paska na bransoletę i odwrotnie. 

Zegarek męski Balticus Gwiezdny Pył

 

W zegarku pracuje japoński mechanizm wysokiej jakości Miyota 9015, posiadający rezerwę chodu wynoszącą ponad 40 godzin. Dostępne są również modele zasilane mechanizmem kwarcowym japońskiej produkcji. Wybór mechanizmu zależy wyłącznie od preferencji klienta. Zegarek Balticus Gwiezdny pył dostępny jest w kilku odsłonach kolorystycznych i różniących się wielkością. Dla kobiet przewidziano koperty o szerokości 37 mm, które idealnie będą pasowały na mniejsze nadgarstki. 


Balticus Grey Seal

Zegarek Balticus Grey Seal Limited Edition to zegarek typu kompresor, który kształtem koperty nawiązuje do lat 70-tych XX wieku. Elementem charakterystycznym dla zegarków typu Supercompressor są dwie koronki umieszczone symetrycznie po jednej stronie. Jedna z nich służy do obsługi wewnętrznego pierścienia z podziałką minutową, a druga do ustawienia czasu. Obie koronki są dość ergonomiczne, dzięki czemu ich obsługa jest komfortowa. 

Zegarek męski Balticus Grey Seal

Duża, polerowana 44 milimetrowa koperta zegarka Balticus Grey Seal mieści w sobie piękną gradientową tarczę, z nakładanymi dużymi indeksami. Są one wypełnione substancją SuperLuminova BGW-9, która gwarantuje mocne i długie świecenie. Wskazówki typu pencil zostały, tak jak indeksy, poddane polerowaniu i wypełnione tym samym rodzajem masy luminescencyjnej.  


Zegarek Balticus Grey Seal jest wodoszczelny do 100 M, dlatego możemy używać go podczas kąpieli bądź pływania. Został wyposażony w japoński mechanizm Miyota 9015, który gwarantuje długą i bezproblemową pracę przez wiele lat. Zegarki Balticus Grey Seal dostępne są w trzech wersjach kolorystycznych: szary, niebieski i zielony. Wszystkie charakteryzują się pięknym i eleganckim wyglądem, okraszonym elementami zegarka sportowego. 


Balticus Deep Water  

Zegarek Balticus Deep Water to pełnokrwisty diver i zarazem pierwszy zegarek tego typu w portfolio producenta. Koperta ze stali szlachetnej o szerokości 42 milimetrów posiada krótkie uszy, powodujące, że zegarek świetnie przylega do nadgarstka. Została wyposażona w profesjonalny bezel, którego ceramiczna wkładka posiada znaczniki wypełnione masą świecącą SuperLuminova Light Blue. Ciekawym rozwiązaniem jest położenie koronki na godzinie „4”, mocno ograniczające wbijanie się jej w nadgarstek podczas zginania. 
 

O nurkowym charakterze zegarka informuje także podwójny indeks na godzinie 12-tej, przypominający dwie butle tlenowe – atrybut każdego nurka.  Tarcza zegarka męskiego Balticus Deep Water jest niezwykle czytelna, dzięki czemu będziemy w stanie określić mijający czas zanurzenia. Zegarek Balticus Deep Water jest wodoszczelny do 300M, co oznacza, że możemy z nim nurkować na znaczne głębokości. Bransoleta, z którą dostarczany jest Balticus Deep Water, jest wykonana z wysokiej jakości stali szlachetnej, a jej strukturę stanowią 5-rzędowe szczotkowane ogniwa. Zapięcie posiada mikroregulację, co zdecydowanie podwyższa komfort noszenia. Model Deep Water jest niezwykle ciekawą propozycją dla osób aktywnych fizycznie i nielubiących kompromisów. 

Zegarek męski Balticus Deep Water

Balticus Sky 

W niewielkiej 34-milimetrowej kopercie znajduje się niezwykle widowiskowa tarcza stworzona z masy perłowej. Struktura tarczy nie jest jednolita, przez co efekt trójwymiarowości przestrzeni i kolorów stwarza niesamowite wrażenie. Barwy przechodzą z granatowej w błękitną bądź z czarnej w granatową. Różnorakich kombinacji możemy uzyskać naprawdę sporo, ponieważ kolekcja Balticus Sky posiada aż 12 modeli, różniących się tonacją barw, a także kolorem koperty i bransolety. 
 

Damski zegarek Balticus Sky

Na cyberflacie zegarka damskiego Balticus Sky znajdują się proste indeksy godzinoweoraz wskazówki, które również są proste. Zabieg ten sprawia, że odczyt aktualnej godziny – mimo trójwymiarowości tarczy – jest bezproblemowy. Zegarek Balticus Sky został wyposażony w bardzo przydatną funkcję daty. Czasomierz zasilany jest mechanizmem kwarcowym wysokiej jakości, dzięki czemu możemy być spokojni o dokładność chodu, ponieważ wynosi ona kilka sekund w skali miesiąca. Zegarek mocowany jest do nadgarstka za pomocą niezwykle wygodnej bransolety typu  mesh, wykonanej z wysokiej jakości stali szlachetnej. Zegarki Balticus Sky, ze względu na swą wysublimowaną estetykę i jakość wykonania, są jedną z najlepszych propozycji dla kobiet na rynku zegarków.