Zegarki na Dzień Mamy 2024
tel. 753 753 300

Garmin Instinct 2 - który wybrać?

11-04-2022

Zegarki Garmin Instinct 2 zostały bardzo ciepło przyjęte przez fanów zaawansowanych smartwatchy. Liczne opinie ekspertów dowodzą, że nowa kolekcja jest rzeczywiście warta uwagi, co z punktu widzenia klienta może jedynie cieszyć. Nie da się jednak ukryć, że kolekcja Garmin Instinct 2 to nie tylko różnokolorowe modele, lecz całkiem przyzwoity przekrój dość znacząco różniących się od siebie urządzeń. Jeśli nie wiesz zatem, który Garmin Instinct 2 w najlepszym stopniu spełniłby Twoje oczekiwania, koniecznie zapoznaj się z analizą naszego eksperta. Czym różnią się poszczególne modele Garmin Instinct 2

Tym razem wprowadzając swoją kolekcję, amerykański gigant zaprezentował naprawdę sporo możliwości. Nie dość, że druga generacja Garmin Instinct rzeczywiście wnosi nowe funkcjonalności względem swoich poprzedników, to do wyboru mamy całkiem sporo różnorodnych modeli. Podobnie jak w pierwszej generacji, zegarki Garmin Instinct 2 dostępne będą w także w wersji z opcjonalnym panelem słonecznym, którego zadaniem jest wydłużenie pracy na jednej baterii.

Warto już na wstępie podkreślić deklarację producenta, że przy odpowiednim naświetleniu zegarki Garmin Instinct 2 Solar nie wymagają ładowania w ogóle. Trzeba przyznać, że taka deklaracja wydaje się bardzo kusząca, ale nie oznacza to wcale, że pozbawiony solara wariant będzie się co 5 minut rozładowywał. Zegarki Garmin Instinct 2 nawet w podstawowej wersji, są bowiem mocno nastawione na maksymalną wydajność, co pozwala im na nieprzerwaną pracę przez ponadprzeciętnie długi czas. 

Drugą bardzo istotną zmianą jest wprowadzenie długo wyczekiwanych wariantów rozmiarowych, co z pewnością ucieszy każdego posiadacza węższego nadgarstka. 

Garmin InstinctMasz niewielki nadgarstek? Postaw na modele z oznaczeniem “S”

Garmin Instinct 2 to naprawdę profesjonalnie przygotowane smartwatche outdoorowe, które wspaniale nadają się do wielodniowych wycieczek w trudnym terenie. Niestety w przypadku urządzeń elektronicznych mnogość funkcji wymaga również odpowiedniej przestrzeni na wszystkie podzespoły, co do tej pory skutecznie odstraszało wielu potencjalnych klientów.

Garmin Instinct

To właśnie z powodu wbudowanej elektroniki zegarki Garmin Instinct 2, podobnie do pierwszej generacji modeli Instinct, mają średnicę aż 45 mm, a to trzeba przyznać rzeczywiście całkiem sporo. Różnica jest tym bardziej widoczna, kiedy porównamy je do klasycznych zegarków sportowych, oscylujących w okolicach 40-42 mm. Problem ten raz na zawsze rozwiązują zegarki Garmin Instinct 2S, które również dostępne są z opcjonalnym panelem słonecznym, a ich średnica wynosi zaledwie 40 mm.

Dzięki temu z rozbudowanej funkcjonalności tych zegarków korzystać będą mogły wszystkie osoby z węższymi nadgarstkami, ze szczególnym naciskiem na kobiety, dla których wariant 45 mm praktycznie nigdy nie wchodzi w grę. Warto jednak zaznaczyć, że mniejsza wersja z oczywistych przyczyn posiada mniejszą baterię. W przypadku modeli bez panelu słonecznego, czas pracy w trybie zegarka Garmin Instinct 2 wynosi 28 dni, a Garmin Instinct 2S - 21 dni. Jakie przewagi nad bazową wersją ma Garmin Instinct 2 Solar?

Kilkaset złotych różnicy pomiędzy wersją z panelem i bez, daje tak naprawdę 2 dodatkowe atuty użytkowe, które mogą być kluczowe dla osób naprawdę często korzystających ze smartwatcha. Podstawowa różnica dotyczy tu rzecz jasna długości działania zegarka, która rzeczywiście wzrasta w naprawdę imponujący sposób. Różnice pomiędzy podstawowymi Garmin Instinct 2, a Garmin Instinct 2 Solar, najlepiej widać zestawiając ich maksymalny czas pracy w różnych trybach.


Porównanie czasu pracy na baterii - Instinct 2

Garmin Instinct 2

Garmin Instinct 2 Solar

Tryb zegarka

28 dni

nieograniczony*

Tryb oszczędzania baterii zegarka

65 dni

nieograniczony*


Tryb GPS

30 godzin

48 godzin*


Maksymalny czas w trybie GPS

70 godzin

370 godzin*


Aktywność GPS wycieczki

32 dni

nieograniczony*


(*) czas przy założeniu codziennego użytkowania przy minimum 3 godzinach w świetle wynoszącym 50 000 luksów

Drugim dodatkowym benefitem zegarków Garmin Instinct 2 Solar jest funkcja Garmin Pay, która umożliwia dokonywanie płatności przy użyciu zegarka. Dzięki niej nie trzeba specjalnie sięgać po kartę płatniczą lub do telefon podczas wizyty w sklepie lub restauracji, co przy codziennym noszeniu, również może okazać się bardzo użyteczne.Dedykowane modele Garmin Instinct 2

Poza całą gamą outdoorowych smartwatchy, w kolekcji Garmin Instinct 2 pojawiły się także modele dedykowane. Wśród nich znajdziesz między innymi zegarki Garmin dla fanów surfowania, kierowców, a także miłośników modeli taktycznych. Choć baza oferowanych możliwości pozostaje dla nich taka sama, oferują one kilka dodatkowych i konkretnie dopasowanych funkcji. Część z nich również dostępna jest w wersji z opcjonalnym panelem słonecznym, a także w dwóch wariantach rozmiarowych.

Zegarek Garmin Instinct 2
Zegarek Garmin Instinct 2Zegarek Garmin Instinct 2 Surf Edition dla miłośników sportów wodnych

Zegarki Garmin Instinct 2 posiadają wysoką wodoszczelność, dzięki czemu fantastycznie sprawdzą się na nadgarstkach fanów wodnych rozrywek. Szczególnie tyczy się to modeli Instinct 2 Surf, które oprócz podstawowej funkcjonalności, wyposażone są w dodatkowe opcje dedykowane właśnie sportom wodnym. Dzięki nim uzyskasz pełne informacje na temat nadchodzących pływów, sprawdzisz ilość przepłyniętych fal, a także zyskasz możliwość połączenia smartwatcha z aplikacjami SURFLINE® oraz SURFLINE SESSIONS™. Dodatkowo zegarki Garmin Instinct 2 Surf posiadają tryby sportowe dla windsurferów oraz zwolenników kiteboardingu.

Zegarek Garmin Instinct 2 Surf

 • średnica 45 mm 
 • unikalna kolorystyka Mavericks 
 • dodatkowe funkcje dla surferów, windsurferów oraz kiteboardzistów 
Garmin Instinct


Garmin Instinct

Zegarek Garmin Instinct 2S Surf

 • średnica 40 mm 
 • wyjątkowy układ kolorów Waikiki 
 • dodatkowe funkcje dla surferów, windsurferów oraz kiteboardzistówZegarek Garmin Instinct 2 Camo dla miłośników militarystyki

Możliwości oferowane przez zegarki Garmin Instinct 2 są doskonałe zarówno dla fanów trekkingu, jak i osób pasjonujących się tematyką militarną. Specjalnie dla nich producent przygotował 2 modele w maskujących barwach, które świetnie wpisują się w klimat wojskowości. W tym przypadku nie zastosowano żadnych specjalnych dodatków względem podstawowej wersji, koncentrując się wyłącznie na aspekcie wizualnym.

Zegarek Garmin Instinct 2 Camo

 • średnica 45 mm 
 • kolor: grafitowe moro 
 • wszystkie funkcje zegarków Garmin Instict 2 
 • doskonały dla fanów wojskowości
Garmin Instinct
Garmin Instinct


Zegarek Garmin Instinct 2S Camo

 • średnica 40 mm 
 • kolor: mgliste moro 
 • wszystkie funkcje zegarków Garmin Instict 2 
 • jasny odcień dla fanów militariów poszukujących mniejszego zegarkaZegarek Garmin Instinct 2 dezl dla kierowców

Bardzo ciekawym urozmaiceniem kolekcji, jest zegarek Garmin Instinct 2 dezl, stworzony z myślą o zawodowych kierowcach. Co ciekawe, model występuje wyłącznie w wersji 45 mm i jako jedyny przedstawiciel serii, został wyposażony w funkcję Garmin Pay, pomimo braku opcjonalnego panelu słonecznego. Poza umożliwieniem płatności zbliżeniowych, Garmin Instinct 2 dezl posiada możliwość połączenia się bezpośrednio z nawigacjami serii Garmin dezl, a także ustawienia alertów przypominających o przerwach w trasie. 

Zegarek Garmin Instinct 2 dezl

 • 45 mm średnicy 
 • kolor: antracyt 
 • jedyny przedstawiciel modeli bez panelu słonecznego, z możliwością płatności zbliżeniowych 
 • alerty przypominające o przerwach 
 • możliwość połączenia smartwatcha z nawigacjami serii Garmin dezl
Garmin InstinctDedykowane zegarki Garmin Instict 2 Solar z panelem słonecznym i Garmin Pay

Wśród dedykowanych modeli nie zabrakło również wersji z panelem słonecznym oraz Garmin Pay. Dzięki tym dodatkom, zapewniają one wydłużony czas pracy względem wersji podstawowych, a także możliwość dokonywania płatności zbliżeniowych. 

Zegarek Garmin Instinct 2
Zegarek Garmin Instinct 2Zegarki Garmin Instinct 2 Surf Edition Solar dla fanów sportów wodnych

Zegarki Garmin Instinct 2 Surf z panelem słonecznym również posiadają funkcje dedykowane sportom wodnych. Możliwość pobierania energii z promieni słonecznych fantastycznie współgra tu z plażowym klimatem tych wyjątkowych modeli.

Zegarek Garmin Instinct 2 Surf Solar

 • 45 mm średnicy 
 • kolor: bells beach (czerń + srebro) 
 • przedłużony czas pracy dzięki panelowi słonecznemu 
 • płatności zbliżeniowe
 • dodatkowe funkcje dla surferów, windsurferów oraz kiteboardzistów
Garmin Instinct
Garmin Instinct


Zegarek Garmin Instinct 2S Surf Solar

 • 40 mm średnicy 
 • kolor: ericeira (biel + srebro) 
 • wydłużony czas pracy dzięki panelowi słonecznemu 
 • płatności zbliżeniowe 
 • dodatkowe funkcje dla surferów, windsurferów oraz kiteboardzistów Zegarek Garmin Instinct 2 Solar Tactical Edition dla fanów wojskowości

Garmin Instinct 2 Solar Tactical to outdoorowy smartwatch taktyczny wzbogacony o panel słoneczny i płatności zbliżeniowe, ale także funkcje nawiązujące do wojskowych klimatów. Model ten nie występuje co prawda w pomniejszonym wariancie, ale w zamian za to możesz wybierać pomiędzy dwoma wersjami kolorystycznymi.

Zegarek Garmin Instinct 2 Solar Tactical 

 • 45 mm średnicy
 • dostępny w 2 kolorach: czarnym oraz brązowym
 • przedłużony czas pracy dzięki panelowi słonecznemu
 • płatności zbliżeniowe
 • dodatkowe funkcje taktyczne: tryb ukrycia, wyłącznik awaryjny, dwa formaty współrzędnych GPS, wyświetlacz widoczny podczas używania noktowizora Przycisk 1(kolor) Przycisk 2(kolor)
Garmin InstinctUlepszenia w zegarkach Garmin Instinct 2 względem pierwszej generacji

Jak widzisz wśród zegarków Garmin Instinct 2 nie brakuje różnorodności, co nie zmienia faktu, że zdecydowana większość oferowanych funkcji łączy je wszystkie ze sobą. W praktyce zapewniają one wszystko to, za co ceniono pierwszą generację zegarków Garmin Instinct oraz następujący pakiet ulepszeń.Obsługa wielu systemu GNSS

Zegarki outdoorowe stworzone są do działania z dala od cywilizacji, gdzie nierzadko pojawiają się problemy z sygnałem GPS. Aby temu zapobiec, wszystkie zegarki Garmin Instinct 2 gromadzą dane z wielu systemów GNSS, czyli GPS, Glonass oraz Galileo. Dzięki temu raz na zawsze zapomnisz o uciekającym sygnale, nawet w najdalszych zakątkach globu.

Garmin Instinct
Garmin Instinct

Sklep Connect IQ

Po sparowaniu zegarka ze smartfonem zyskasz możliwość większej personalizacji, dzięki sklepowi Connecy IQ. W jego ramach będziesz mógł pobierać spersonalizowane tarcze zegarka, instalować nowe aplikacje oraz widżety, a także dodawać do wyświetlacza nowe pola danych. 

Pułap tlenowy

Pułap tlenowy (VO2 max) pozwala bardzo skutecznie ocenić rzeczywistą wydolność organizmu. Dzięki zaawansowanemu oprogramowania, zegarek Garmin Instinct 2 pozwala na jego wykorzystanie podczas biegów trailowych, aby pomóc Ci określić odpowiednie w danej chwili tempo.

Garmin Instinct
Garmin Instinct

Asystent regeneracji

Regeneracja to obowiązkowy etap po każdym treningu. Zegarki Garmin Instinct 2 dzięki zdolności do analizowania Twoich postępów w treningu oraz innych parametrów, poinformuje Cię o odpowiednim momencie na ponowne podjęcie intensywnych ćwiczeń. 

Funkcje MTB

Zegarki Garmin Instinct 2 wzbogacono także o oprogramowanie do kolarstwa górskiego, które pozwala ocenić płynność przejazdu oraz jego trudność. Możliwe jest to dzięki pomiarom Grit™ i Flow™, które precyzyjnie określają parametry przejazdu.

Garmin Instinct
Garmin Instinct

Monitorowanie snu oraz ocena jego jakości

Dzięki drugiej generacji Garmin Instinct uzyskasz pełen obraz swojego snu z podziałem na jego fazy. Na podstawie zebranych danych zegarek oceni także jego jakość i w razie potrzeby, pokaże Ci odpowiednie wskazówki, dotyczące poprawy nocnego odpoczynku.

Wiek sprawnościowy

Dzięki analizie tygodniowej aktywności, tętna spoczynkowego, wskaźnika BMI oraz procentowej zawartości tkanki tłuszczowej zegarki Garmin Instinct 2 ocenią Twój wiek sprawnościowy. Dzięki temu dowiesz się czy biologiczny wiek Twojego ciała jest zbieżny, niższy lub wyższy od tego znajdującego się w metryce.

Garmin Instinct
Garmin Instinct

Minuty intensywnej aktywności

Funkcja ta odpowiada za monitorowanie momentów najwyższej aktywności, co pozwala ocenić jakie ćwiczenia lub jaka pora dnia jest dla Ciebie najbardziej wymagająca.Wybierz zegarek Garmin Instinct 2 od autoryzowanego sprzedawcy

Jako autoryzowany polski sprzedawca zegarków marki Garmin, oferujemy dostęp do wszystkich modeli z najnowszej kolekcji. Kupując wybrany przez siebie model z naszej oferty otrzymujesz w 100% oryginalny produkt, a także pełną gwarancję w oficjalnych serwisach producenta. Jeżeli nadal nie możesz zdecydować się, który zegarek Garmin Instinct 2 będzie dla Ciebie najlepszy lub poszukujesz modelu odpowiedniego na prezent dla bliskiej Ci osoby, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta, gdzie uzyskasz fachowe doradztwo naszych ekspertów.