Mistrzowskie Okazje euro 2024
tel. 753 753 300
Nowe modele Seiko Astron GPS Solar Dual-Time Chronograph

Nowe modele Seiko Astron GPS Solar Dual-Time Chronograph

2024-06-19
Seiko to jedna z najbardziej kreatywnych firm zegarkowych jakie kiedykolwiek istniały. To jej inżynierom udało się przygotować pierwsze mechanizmy kwarcowe, które trafiły do sklepów w zegarkach Astron. Dziś marka rozszerza swoją kolekcję Astron GPS Solar o cztery zupełnie nowe modele. Zapraszamy do ich poznania.
Oryginalny Zegarek Seiko Astron 1969r.

Seiko Astron - przełomowy wczoraj i dziś

Oryginalny Seiko Astron zadebiutował w grudniu 1969 roku. Był to pierwszy dostępny na rynku zegarek kwarcowy, który szybko znalazł nabywców. Każdy ze 100 pierwszych egzemplarzy kosztował tyle co kompaktowy samochód lub para złotych zegarków od Grand Seiko. Charakterystyczna, obła koperta zegarka sprzed 55 lat przeszła do historii.

Był to zegarek pod każdym względem przełomowy - jego dokładność była fenomenalna - dzienna pomyłka nie przekraczała 0,2 sekundy. Jedna bateria pozwalała mu działać bez przerwy przez rok, co również było zupełną nowością - w tamtym czasie większość zegarków oferowała rezerwę chodu nieprzekraczającą 50 godzin.

W kolejnych latach Astron był wielokrotnie unowocześniany. Z czasem opracowane zostały kolejne mechanizmy, dodające do zegarka datownik; wydłużające czas jego pracy; jeszcze bardziej zwiększające dokładność; dające możliwość zastosowania dużych wskazówek, takich jak te znane z zegarków mechanicznych.

Seiko Astron stał się synonimem zegarka typu HAQ (High Accuracy Quartz, z ang.: bardzo dokładny zegarek kwarcowy). Wybierali go ceniący dokładność Klienci poszukujący wyrobów z najwyższej półki.

24h
Seiko Astron GPS Solar Titan SSH107J1
12.200,00 zł10.980,00 zł
Seiko Astron GPS Solar TitanSSH107J1
(1)
Bestseller
24h
Seiko Astron Sunray Silver Lining GPS Solar 5X SSH117J1
10.800,00 zł9.720,00 zł
Seiko Astron Sunray Silver Lining GPS Solar 5XSSH117J1
Bestseller
24h
Seiko Astron GPS Solar SSJ003J1
9.229,00 zł8.306,00 zł
Seiko Astron GPS SolarSSJ003J1
(1)
Bestseller
24h
Seiko Astron GPS Solar SSJ005J1
9.229,00 zł8.306,00 zł
Seiko Astron GPS SolarSSJ005J1
Bestseller

Chociaż po 2000 roku zdecydowana większość najbardziej uznanych producentów zegarków odwróciła się od technologii kwarcowej, Seiko i Grand Seiko nadal ją rozwijało i przygotowywało nowe modele zegarków, które znajdowały Klientów. To najlepszy dowód na to, że nie wszyscy zamożni Klienci podążają za trendami i ponad prestiż wynikający z posiadania zegarka mechanicznego, przekładają oni wygodę i precyzję modeli kwarcowych.

Dokładnie w takich warunkach rynku, w 2012 roku Japończycy ujawnili kolejny przełomowy model - Astron GPS Solar, który po raz kolejny przyniósł rewolucyjne rozwiązania. U jego podstaw leżą te same wartości, jak te przyświecające twórcy marki Seiko, panu Kintaro Hattori. Astron GPS Solar jest niezwykle dokładny, precyzyjnie wykonany, nie wymaga wymiany baterii i o krok wyprzedza wszystkie konkurencyjne rozwiązania. Ciekawostką jest, że mechanizmy do Astrona są produkowane nie w zakładzie Seiko, tylko w fabryce Grand Seiko w Morioka. Dzięki wszystkim tym właściwościom jest zegarkiem prawdziwie luksusowym.

Szybko okazało się, że nowy rodzaj zegarka, który znacząco rozwija możliwości oferowanego do tej pory zegarka kwarcowego, był dokładnie tym, czego oczekiwały setki tysięcy Klientów z całego świata.

Zegarek z GPS Seiko Astron GPS Solar z 2012 roku
Zegarek Seiko Astron GPS Solar z okrągłą tarczą

Ewolucja Astron GPS Solar

Pierwszy zaprezentowany model był dużym, okrągłym zegarkiem, z którego tarczy można było odczytać czas domowy i lokalny, a także sprawdzić datę i zorientować się w cyklu lat przestępnych.

Jego ponadprzeciętny rozmiar wynikał z tego, że mechanizm zdolny komunikować się z systemem satelitów, mimo wykorzystywania bardzo oszczędnego modułu GPS, potrzebował dużo energii do działania - dlatego potrzebne było duże ogniwo fotowoltaiczne pod tarczą. Dodatkowo musiał mieć odpowiednio dużą antenę, ukrytą w bezelu.

Kolejne modele zasilanego solarnie Astrona zaoferowały Klientom mniejsze koperty, co było możliwe dzięki opracowaniu nowych, znacznie mniejszych anten GPS. Pierwszy model miał średnicę 46 milimetrów, a dziś w ofercie są warianty w kopertach o średnicy 39 milimetrów. Z czasem zegarki Astron GPS Solar zaoferowały Klientom także dodatkowe komplikacje - stopera lub połączenie wskazania czasu w drugiej strefie z datownikiem day-date.

W obecnie oferowanej kolekcji Astron GPS Solar coś dla siebie znajdą Klienci o różnych gustach i potrzebach. Są tu eleganckie modele trzy wskazówkowe, sportowe zegarki z chronografem oraz modele w kopertach ze zintegrowanymi bransoletami.

Od lipca bieżącego roku Klienci będą mieli możliwość zakupu zupełnie nowych modeli, wewnątrz których pracują opracowane na nowo mechanizmy, które łączą w sobie komplikacje stopera i wskazania dwóch czasów.

Seiko Astron GPS Solar Dual-Time Chronograph - sportowa klasyka

Kolekcja Astron GPS Solar Dual-Time Chronograph zadebiutuje czterema referencjami, a jedna z nich jest jeszcze bardziej wyjątkowa, ponieważ została wyprodukowana w krótkiej, limitowanej serii zaledwie 1000 egzemplarzy. Wszystkie nowości są zegarkami ze zintegrowaną bransoletą, co czyni je doskonale leżącymi na ręce i wygodnymi.

Tarcze czterech premierowych wariantów mają typowo sportowy układ z głównymi subtarczami rozmieszczonymi na godzinach dwunastej, szóstej i dziewiątej. Na wysokości indeksu godziny czwartej znalazło się jeszcze jedno, dyskretne wskazanie. To klasyczne rozmieszczenie wskaźników sprawia, że nowy Astron wygląda jednocześnie “znajomo” i świeżo.

Datownik dnia miesiąca wkomponowany został między indeksy godzin czwartej i piątej.

W podstawowym trybie pracy, zegarek informuje o czasie domowym i lokalnym, aktualnym dniu miesiąca i tygodnia dla czasu prezentowanego głównymi wskazówkami oraz o porze dnia w drugiej obserwowanej strefie czasowej.

Seiko Astron GPS Solar Dual-Time Chronograph - sportowa klasyka

Trzy premierowe warianty nowych zegarków Seiko Astron

Standardową kolekcję japońskich zegarków zasilą trzy modele - w srebrnych kopertach z tarczami srebrną i czarną oraz z czarną tarczą i czarną obudową. Czwarty zegarek, to edycja limitowana, której stylistyka jest znacznie bardziej awangardowa. Upamiętnia on premierę pierwszych zegarków z napisem “Seiko” na tarczy.
Zegarek Seiko Astron GPS Solar Night Black 5X Chronograph Titanium SSH151J1 na srebrnej standardowej bransolecie

Zegarek Seiko Astron SSH151J1 “reversed panda”

Obudowa Seiko Astron GPS Solar Night Black 5X Chronograph Titanium SSH151J1 powstała z tytanu, który producent pokrył powłoką “super hard coating” - zabezpiecza ona powierzchnię tytanu przed zarysowaniami. Obudowa ma charakterystyczny, ciemnosrebrny kolor.

Wierzch koperty i ogniw zintegrowanej z nią bransolety zostały wykończone precyzyjnym, pionowym szczotkowaniem, które nadaje całości matowy wygląd. Z kolei fazowania koperty i przycisków, koronka, boki bransolety i jej fazowane powierzchnie wypolerowano. Tak opracowana koperta połyskuje gdy zegarek się porusza, co dodaje jej luksusowego charakteru.

Bezel wokół szafirowego szkła jest dwuczęściowy, a opisano go skalą minutową chronografu. Jego metalowa rama powstała z tytanu, zaś wierzchni element to precyzyjnie obrobiony pierścień z ceramiki, w którym z pomocą lasera wygrawerowano cyfry i litery.

Dzięki nowemu podejściu do konstrukcji mechanizmu, inżynierom Seiko udało się stworzyć pierwszy model Astron, który ma subtarczę przy godzinie dwunastej. Ona i tarczka drugiego czasu, leżąca nad godziną szóstą są srebrne. Tarcza, na której prezentowane są informacje o aktualnym dniu tygodnia i funkcja mechanizmu, leżąca przy godzinie dziewiątej, a także niewielka tarcza wskazująca porę dnia, umieszczona przy godzinie czwartej, są czarne. Taka szata kolorystyczna tarczy zegarkowej jest często określana jako “reverse panda”. To klasyczny design, który po raz pierwszy pojawił się w luksusowych zegarkach ze stoperem już w 1957 roku.

Główną część cyferblatu zdobią delikatne, pionowe paski. Otacza ją gładki, błyszczący ring, na który nałożone zostały trójwymiarowe indeksy godzinowe. Okrągłe okienko datownika znalazło się na tym błyszczącym pierścieniu, między godzinami czwartą i piątą. Prezentowane są w nim białe cyfry na czarnym tle.

Tarcza w zegarku Seiko Astron GPS Solar Night Black 5X Chronograph Titanium SSH151J1
Zegarek Seiko Astron GPS Solar Night Black 5X Chronograph Titanium SSH151J1 z Seiko Lumibrite

Wskazówki godzinowa, minutowa i sekundowa oraz indeksy godzinowe wypełniono świecącą w nocy substancją Seiko Lumibrite. Jest ona uznawana za jedną z najlepszych tego rodzaju substancji, jakie można znaleźć w zegarkach. Zapewnia doskonałą czytelność po zmroku, świecącą dobrze widocznym, zielonym światłem.

Czarno-srebrną kolorystykę tarczy ożywia kilka czerwonych akcentów, dodając jej sportowego ducha, kojarzącego się z motoryzacją i wyścigami. Wokół tarczy umieszczona jest dyskretna, lecz czytelna skalą, pozwalająca zorientować się w strefach czasowych na podstawie tego ile godzin należy dodać lub odjąć od czasu UTC. Jest ona potrzebna do właściwego nastawienia mechanizmu.

Koronka zegarka jest dociskana, przyciski nie są zakręcane, dekiel jest zakręcany i pełny. Całość jest wodoszczelna do 100 metrów, co pozwala używać zegarka podczas uprawiania sportów wodnych z wyłączeniem nurkowania i skoków do wody.

Znalazły się na nim oznaczenie producenta, najważniejsze informacje o zegarku jak wartość wodoszczelności czy odponość na pola magnetyczne oraz napisy “GPS” i “SOLAR”. Jest tu również charakterystyczny dla linii Astron grawerunek przedstawiający Ziemię przedzieloną południkami i równoleżnikami.

Obudowa ma 43,3 milimetra średnicy, wysokość lug to lug 49,5 milimetra i grubość 13,4 milimetra. Średnica jest typowo sportowa, jednak niska wysokość bardziej kojarzy się z zegarkami klasycznymi o średnicy około 40 milimetrów.

Dekiel w zegarku Seiko Astron GPS Solar Night Black 5X Chronograph Titanium SSH151J1
Bransoleta w zegarku Seiko Astron GPS Solar Night Black 5X Chronograph Titanium SSH151J1

Zegarek zaprezentowany jest na bransolecie, której ogniwa składają się z trzech rzędów. To konstrukcja, która doskonale pasuje do sportowego charakteru tarczy i pełnej ostrych kątów koperty. Bransoleta odrobinę zwęża się przy zapięciu, co sprawia, że jest niezwykle wygodna, nawet jeśli zegarek nosi się przez wiele godzin.

Do zapinania bransolety służy niewielki, sportowy zamek z dwoma przyciskami. Zamek otworzy tylko w sytuacji, gdy oba przyciski zostaną wciśnięte jednocześnie.

Zegarek Seiko Astron SSH153J1 - chronograf z tarczą “panda”

Drugi z modeli, które na stałe rozszerzają katalog japońskiej firmy to zegarek Seiko Astron GPS Solar Silvery Night 5X Chronograph Titanium SSH153J1. Ten model jest łatwy do rozpoznania, ponieważ otrzymał tarczę typu “panda” - srebrną z dwoma czarnymi subtarczami. Tego rodzaju stopery produkowane są od lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku, a pierwszy model ujrzał światło dzienne w 1963 roku.

Zegarek ma taką samą kopertę jak model SSH151J1 - ciemnosrebrną z czarnym ceramiczno-tytanowym bezelem. Różni się od niego kolorystyką tarczy, która jest tu srebrna. Otacza ją czarny pierścień z podziałką minutową i czarna flansza ze skalą odpowiadającą różnym strefom czasowym. Także i ta kolorystyka otrzymała kilka czerwonych akcentów.

Zmienił się datownik dni miesiąca - prezentuje czarne cyfry na srebrnym tle, aby lepiej komponować się z tarczą.

Zegarek Seiko Astron GPS Solar Silvery Night 5X Chronograph Titanium SSH153J1
Zegarek Seiko Astron GPS Solar Deep Night 5X Chronograph Titanium SSH155J1

Zegarek Seiko Astron SSH155J1 - all black Astron

Trzecia nowość to model Seiko Astron GPS Solar Deep Night 5X Chronograph Titanium SSH155J1 wykończony niemal w całości na czarno. W tym kolorze są tarcza, subtarcze, bezel, koperta oraz cała bransoleta. Zegarek ma już swoją ksywkę - w internecie łatwo go wyszukać pod hasłem Seiko Astron Deep Night. “Głęboka noc” to trafny przydomek, który doskonale opisuje SSH155J1.

Tarcza i subtarcze w tym modelu są czarne. Główna jej powierzchnia jest ozdobiona pionowym wzorem. Indeksy godzinowe zachowały swój kształt, jednak zmieniły swój kolor - są teraz ciemnoszare. Wskazówki godzinowa i minutowa są czarne i wypełnione Lumibrite. Inny jest również sekundnik - ma biały grot i czarną przeciwwagę, w środku której również nałożona została “luma”.

Pozostałe strzałki są białe, dzięki czemu wszystkie dodatkowe wskazania są niezwykle łatwe w odczytywaniu.

Datownik oczywiście prezentuje białe cyfry na czarnym tle. Jest jednocześnie czytelny i doskonale skomponowany z “mrocznym” charakterem zegarka.

Kolor tytanowym elementom nadano przez nałożenie autorskiej powłoki “Super Hard Coating” w czarnej odmianie. Tanie tytanowe zegarki, chociaż lekkie, odporne na korozję i antyalergiczne, starzeją się dość szybko - wynika to z tego, że powierzchnia metalu ma stosunkowo niską twardość. Seiko Astron to luksusowy zegarek, a zastosowana na nim powłoka Seiko Super Hard Coating znacznie zwiększa twardość powierzchni metalu z którego powstał, czyniąc go o wiele bardziej odpornym na zarysowania niż stal szlachetna. Astron Seiko to model, który przez lata będzie zachwycał swoim designem all black.
Zegarek Seiko Astron GPS Solar Deep Night 5X Chronograph Titanium SSH155J1 na czarnej bransolecie

Seiko Astron SSH156J1 - Seiko Brand 100th Anniversary GPS Solar Kintaro Hattori Limited Edition

Czwarty z ujawnionych zegarków to limitowany do 1000 sztuk model Seiko Astron 100 Anniversary GPS Solar Kintaro Hattori SSH156J1 Limited Edition, upamiętniający stulecie marki. Wcześniejsze zegarki opuszczające fabrykę Seikosha oznaczane były różnymi nazwami, a najpopularniejszą z nich było “Laurel”. Po 1924 roku powszechnie zaczęto stosować nazwę znaną do dziś.
Zegarek Seiko Astron 100th Anniversary GPS Solar Kintaro Hattori Limited Edition SSH156J1

Koperta tego wariantu jest czarna i zdobią ją akcenty w kolorze żółtego złota. Koronkę, przyciski do obsługi stopera oraz ramę bezela pozłocono, czym nadano zegarkowi niepowtarzalny wygląd.

Zmieniony został też bezel - w tej wersji ceramiczny wkład pozbawiony jest napisów, a ich miejsce zajęło kilkadziesiąt drobnych fasetek. Tak przygotowany element pięknie błyszczy za każdym razem, gdy padnie na niego światło.

Powierzchnia tarczy jest zdobiona słonecznie rozchodzącymi się promieniami, które wspaniale komponują się z fasetami bezela. Subtarcze są czarne i opisane białymi skalami. Te przy dwunastej i szóstej dodatkowo otaczają złote pierścienie.

W kolorze żółtego złota są również indeksy godzinowe i wskazówki minutowa i godzinowa. Oczywiście wszystkie te elementy, tak jak w opisanych wyżej wariantach standardowych, wypełnia substancja Lumibrite.

Od spodu zastosowano zupełnie inny dekiel. Ma on kolor złoty, a jego centralną część zajmuje stylizowana litera “S” wpisana w romb i okręg. Litera i figury geometryczne są wykończone na wysoki połysk, a ich tło jest groszkowane. Dookoła pojawiły się też wyjątkowe napisy - nazwisko założyciela marki oraz jego słynna maksyma - “One step ahead of the rest” (z ang.: Zawsze o krok przed innymi), którą kierował się budując swoje przedsiębiorstwo. Dodatkowo podkreślono tu fakt, że zegarek należy do ekskluzywnej, limitowanej serii tysiąca egzemplarzy. Zamiast standardowego numeru seryjnego, każdy egzemplarz opisany jest indywidualnym numerem w formacie xxxx/1000.

Seiko SSH156J1 jest nieznacznie większy - jego średnica to 43,4 milimetra, a grubość wzrosła do 14,1 milimetra. Wysokość lug to lug pozostała niezmieniona i wynosi 49,5 milimetra.

Zegarek Seiko Astron 100th Anniversary GPS Solar Kintaro Hattori Limited Edition SSH156J1 edycja specjalna
Zegarek Seiko Astron 100th Anniversary GPS Solar Kintaro Hattori Limited Edition SSH156J1 zestaw specjalny

Zegarek sprzedawany jest w specjalnym, drewnianym pudełku. Poza zegarkiem znajduje się w nim gumowy pasek ze sportowym zapięciem oraz unikatową przypinką ozdobioną tym samym logo co dekiel zegarka.

Limitowany Astron Seiko Brand 100th Anniversary SSH156J1 to zegarek, na który z pewnością zwrócą uwagę kolekcjonerzy. Kupując go staną się nie tylko posiadaczami wyrobu od jednego z najważniejszych producentów zegarków na świecie, ale również zyskają przedmiot prawdziwie wyjątkowy, stworzony w zgodzie z maksymą jaką przez całe życie kierował się Kintaro Hattori, twórca Seiko.

Nowy mechanizm w Seiko Astron

Wraz z premierą nowych zegarków, debiutuje mechanizm Seiko 5X83. Jest to samowystarczalny, zasilany energią ze światła kaliber, łączący funkcje sportowe z tymi przydatnymi w biznesie i życiu codziennym.

Ludzie pracujący w przedsiębiorstwach lub robiący interesy o globalnym zasięgu docenią to, że z tarczy nowych modeli japońskich zegarków można w każdej chwili odczytać czas domowy i lokalny, a w razie potrzeby łatwo zamienić to, który z nich będzie prezentowany centralnymi, dużymi wskazówkami. Aktywowanie Time Transfer Function, czyli zamiana pozycji czasu domowego z lokalnym, między centralnymi wskazówkami, a subtarczą jest prosta w obsłudze - wystarczy przytrzymać obydwa przyciski stopera przez około sekundę.

Kaliber jest nie tylko niesamowicie dokładny, co jest skutkiem regularnych połączeń z siecią satelitów okrążających Ziemię, ale też zawsze wskaże właściwą datę. Wieczny kalendarz nie pomyli się ani razu, aż do 28 lutego 2100 roku, po którym nastąpi 1 marca, chociaż ten rok (pozornie) powinien być rokiem przestępnym. Jednak w kalendarzu gregoriańskim, w latach stuleci, których numer nie jest podzielny przez 400, pomijany jest rok przestępny, by zachować zgodność kalendarza z porami roku.

Zegarek Seiko Astron GPS Solar Deep Night 5X Chronograph Titanium SSH155J1 z mechanizmem Seiko 5X83
Ładowanie solarne w zegarku Seiko Astron GPS Solar Silvery Night 5X Chronograph Titanium SSH153J1

W codzienności ogromną wagę ma to, że zegarek Seiko Astron jest zawsze gotowy do działania. Dzięki zasilaniu słonecznemu i pojemnemu akumulatorowi, działa on nieprzerwanie przez około pół roku. Jeśli aktywowany będzie tryb oszczędzania energii, to zegarek będzie gotowy do pracy przez około dwa lata.

Doskonała technologia Seiko Solar pozwala mechanizmowi zbierać energię nawet ze światła fluorescencyjnego, jakie można spotkać w większości biur. W takich warunkach zegarek w ciągu mniej niż 4 godzin, zbierze zapas energii na jeden cały dzień pracy. Pełne naładowanie w świetle o natężeniu 10 000 lx, czyli takim jak w pochmurny dzień, zajmuje około 75 godzin. Oznacza to, że noszony nawet sporadycznie Seiko Astron, nie rozładuje się.

Sportową funkcją, która już wcześniej pojawiła się w zegarkach Astron, jest stoper. W tej generacji jest on nie tylko łatwy w obsłudze ale też niezwykle precyzyjny. Pozwala mierzyć czas trwania obserwowanych wydarzeń z dokładnością do 1/20 sekundy!

Seiko Astron GPS Solar Dual-Time Chronograph - stoper zawsze pod ręką

Jeśli właściciel zegarka będzie chciał skorzystać z komplikacji stopera, będzie musiał najpierw przełączyć zegarek we właściwy tryb pracy, co jest na szczęście niezwykle prostą operacją. Wystarczy odciągnąć koronkę do pierwszej pozycji, a następnie nacisnąć przycisk przy godzinie czwartej i na koniec docisnąć ponownie koronkę. Od tej chwili zegarek pracuje w trybie stopera, który wykorzystuje cztery wskazówki - centralną strzałkę sekund, strzałkę 1/20 sekundy przy godzinie dwunastej oraz strzałki minut i godzin zmierzonych stoperem, poruszające się nad subtarczą przy godzinie szóstej.

Pomiar czasu trwania wydarzenia może trwać maksymalnie 11 godzin, 59 minut 59 sekund. Jego obsługa nie różni się zasadniczo od tego jak obsługuje się najprostsze zegarki ze stoperem - przycisk przy godzinie drugiej pełni funkcję Start/Stop, a ten przy czwartej służy jako Reset. Pomiar można zatrzymywać i wznawiać, co pozwala mierzyć czas następujących po sobie wydarzeń.

Zegarek Seiko Astron GPS Solar Night Black 5X Chronograph Titanium SSH151J1 ze stoperem

Mechanizm Seiko 5X83 - zawsze dokładny

Teoretyczna dokładność mechanizmów 5X83 to 1 sekunda błędu na 100,000 lat. Wynika ona z tego, że w systemie nawigacji satelitarnej GPS (Global Positioning System), wykorzystywany jest wzorzec czasu ustalany przez superprecyzyjne zegary atomowe. Oczywiście, jest to trudne do sprawdzenia, ponieważ teoretyczny błąd, który można by zauważyć po okresie znacznie dłuższym niż istnieje nasza ludzka cywilizacja.
Zegarek Seiko Astron GPS Solar Silvery Night 5X Chronograph Titanium SSH153J1 z mechanizmem 5X83

Zdecydowana większość operacji, jakie wykonuje mechanizm, została zautomatyzowana. Zegarek w regularnych odstępach czasu wykonuje kolejne działania, zapewniające mu niespotykaną wręcz dokładność. Lista tych trudnych do zauważenia procedur wygląda następująco:

  • regularne odbieranie sygnału z jednego satelity GPS, by sprawdzić aktualnie wskazywany czas ze wzorcem czasu i ewentualnie wprowadzić korektę tego, co jest prezentowane wskazówkami;
  • odbieranie sygnału z co najmniej czterech satelitów, w celu ustalenia dokładnej pozycji zegarka na świecie i wprowadzenie korekty, której celem jest zaprezentowanie czasu w strefie do której dotarł właściciel zegarka;
  • pobieranie z systemu GPS informacji o tym, czy aktualnie obowiązuje czas letni i zimowy i uwzględnienie ich wśród prezentowanych na tarczy informacji;
  • automatyczne pobieranie informacji i wprowadzanie zmiany dotyczących sekundy przestępnej - o ile zajdzie taka potrzeba, by na świecie lepiej zsynchronizować czas uniwersalny koordynowany UTC, ze średnim czasem słonecznym. Działo się to zazwyczaj w czerwcu lub grudniu. Potrzeba dodania sekundy przestępnej wynika z faktu, że ruch obrotowy Ziemi opóźnia się względem modelu;

Tym co niezwykle istotne w przypadku zegarków typu HAQ - High Accuracy Quartz (z ang.: kwarcowy zegarek o wysokiej dokładności), które nie synchronizują się z żadnym wzorcem czasu, jest to, jak precyzyjny zegarek jest po kilku latach używania. W przypadku różnych modeli tego rodzaju, zastosowane w nich mechanizmy po kilku latach tracą swoją precyzję.

Podejście inżynierów Seiko - wyposażenie zegarków Astron w możliwość odbierania wzorca czasu, sprawia, że nie tracą one swoich właściwości. Egzemplarze z pierwszej serii, która trafiła do sprzedaży czternaście lat temu, są dziś tak samo dokładne jak w momencie, gdy opuszczały butik z zegarkami lub magazyn sklepu internetowego.

Nowości Seiko Astron - komu się spodobają?

Wszystkie zaprezentowane zegarki to propozycje dla Klientów poszukujących zegarków z najwyższej półki, które są zawsze gotowe do działania i nie wymagają ich uwagi. Chociaż często można usłyszeć, że tylko zegarki mechaniczne są prestiżowe, to trzeba pamiętać o tym, że zegarki kwarcowe są nie tylko dokładniejsze ale również nie trzeba im poświęcać tak dużo uwagi, przez co dla wielu osób są po prostu wygodniejsze w codziennym użytkowaniu.

Astron może spodobać się również tym, którzy cenią precyzję wskazań - jest to aktualnie jeden z najdokładniejszych zegarków na świecie. System pobierania wzorcowego czasu z satelitów GPS został w nim tak dopracowany, że praktycznie nigdy nie ma potrzeby ręcznego przestawiania jakichkolwiek funkcji w zegarku. Seiko dba o środowisko naturalne, a Astron jest jednym z dowodów na to.

Zegarek wyposażono w żywotny akumulator, który wymienia się nie częściej niż co dekadę. Dzięki temu do środowiska trafia mniej baterii zegarkowych, wymagających specjalnego procesu recyklingu.

Zegarek Seiko Astron GPS Solar Deep Night 5X Chronograph Titanium SSH155J1
Zegarek Seiko Astron 100th Anniversary GPS Solar Kintaro Hattori Limited Edition męski

Limitowany Astron SSH156J1 może być również lokatą kapitału - 1000 wyprodukowanych sztuk z pewnością rozejdzie się w błyskawicznym tempie, a wtedy jego wysublimowany design sprawi, że Klienci którym nie udało się kupić zegarka na rynku pierwotnym, zwrócą się w kierunku wtórnego, gotowi zapłacić ekstra za ten rzadki wyrób.

Wszystkie nowości to zegarki doskonałe dla ludzi praktycznych - łączą w sobie funkcje przydatne w biurze, życiu codziennym i w czasie uprawiania sportu. Ich dopracowana stylistyka i wygodna koperta ze zintegrowaną bransoletą czyni je uniwersalne i doskonale pasujące do każdego stroju. Kupując Seiko Astron GPS Solar Dual-Time Chronograph można z łatwością zrezygnować z innych zegarków!

Seiko Astron GPS Solar w ZEGAREK.NET

Nowe modele już na dniach pojawią się w sprzedaży. Zadbaliśmy o to, by były dostępne również w naszym sklepie internetowym.

Jesteśmy autoryzowanym sprzedawcą Seiko, dlatego wszystkie dostarczane przez nas zegarki są oryginalne, nowe i objęte gwarancją producenta. Dodatkowo, dla Państwa wygody świadczymy usługi dodatkowe - zamawiając zegarek możecie dobrać do niego pudełko prezentowe lub zlecić wygrawerowanie kilku miłych słów, które sprawią, że zegarek wręczony bliskiej osobie będzie nie tylko miłym upominkiem, ale również niezwykłą i zapadającą w pamięć pamiątką.

Odkryj pełną ofertę męskich zegarków Seiko:

24h -28%
Seiko Chronograph SSC803P1
1.890,00 zł1.359,00 zł
Seiko ChronographSSC803P1
24h -28%
Seiko Chronograph SSC801P1
1.890,00 zł1.359,00 zł
Seiko ChronographSSC801P1
(2)
Bestseller
24h
Seiko 5 Sports Automatic The Stealth SRPJ09K1
1.849,00 zł1.664,00 zł
Seiko 5 Sports Automatic The StealthSRPJ09K1
Bestseller
24h
Seiko Presage Automatic Style 60 s SSA451J1
3.179,00 zł2.861,00 zł
Seiko Presage Automatic Style 60 sSSA451J1
(1)
Bestseller
24h
Seiko Prospex Solar Diver 200m SNE589P1
2.699,00 zł2.429,00 zł
Seiko Prospex Solar Diver 200mSNE589P1
(1)
Bestseller
24h
Seiko SI SUR303P1 SUR303P1Seiko SI SUR303P1 SUR303P1 - hover
799,00 zł719,00 zł
Seiko SUR303P1
(1)
24h
Seiko 5 Sports GMT Mikan Orange SKX Re-Interpretation SSK005K1
24h
Seiko Prospex Heritage Turtle 1968 Re-Interpretation SPB317J1
24h
Seiko Prospex The 1959 Alpinist Re-creation SPB243J1Seiko Prospex The 1959 Alpinist Re-creation SPB243J1 - hover
3.759,00 zł3.383,00 zł
Seiko Prospex The 1959 Alpinist Re-creationSPB243J1
(1)
Bestseller
24h
Seiko Prospex Alpinist SPB211J1Seiko Prospex Alpinist SPB211J1 - hover
3.649,00 zł3.284,00 zł
Seiko Prospex AlpinistSPB211J1
(1)
24h
Seiko Prospex Sea Divers Monster Save the Ocean Antarctica Special Ed SRPG57K1
2.799,00 zł2.519,00 zł
Seiko Prospex Sea Divers Monster Save the Ocean Antarctica Special EdSRPG57K1
(1)
Bestseller Edycja specjalna
24h
Seiko 5 Sports Automatic New Regatta Timer Retro Colour SRPK13K1
24h -30%
Seiko Classic Quartz SUR459P1
1.159,00 zł811,00 zł
Seiko Classic QuartzSUR459P1
(3)
Sale
Pokaż więcej

Autor artykułu

Cezary Grudziński- autor artykułu
Cezary GrudzińskiKiedy Cezary pisze o zegarkach, ma na myśli tylko te najbardziej prestiżowe. Jako ekspert w dziedzinie luksusowych czasomierzy, zna każdą markę, która liczy się w świecie zegarmistrzostwa. Prywatnie jest zapalonym miłośnikiem sztucznej inteligencji i matematyki.