Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

5 najciekawszych zegarków Zeppelin

25-03-2021

Zegarki Zeppelin powstały z inspiracji statkami powietrznymi zaprojektowanymi przez Ferdinanda Grafvona Zeppelina. To właśnie one wykonywały historyczne loty z Niemiec na cały świat początkiem XX wieku. Poszczególne serie czasomierzy, takie jak Captains Line, Transatlantic i Count Zeppelin, przypominają dni chwały legendarnych podróży tych maszyn.  Zobacz 5 najciekawszych zegarków Zeppelin!Niezwykłe przywiązanie do wykonania zegarków Zeppelin

Marka Zeppelin w swoich zegarkach wykorzystuje polerowane, szczotkowane i satynowane koperty ze stali szlachetnej oraz wysokiej jakości ręcznie szyte paski skórzane. W zależności od naszych preferencji możemy wybrać czasomierz mechaniczny (nakręcany ręcznie), automatyczny lub precyzyjny system kwarcowy. Rozmiary kopert wahają się od 39 mm do 42 mm w zależności od egzemplarza. Który z zegarków Zeppelin najbardziej Cię zainteresuje? Zapoznaj się z najsłynniejszymi modelami od tej marki!


Zeppelin 8670-1 na 100-lecie marki Zeppelin

Zeppelin 8670-1 stworzony został z okazji 100-lecia istnienia niemieckiej marki. Zegarek Zeppelin 100 Years Zeppelin Quarz 8670-1 łączy w sobie tradycyjną estetykę ze współczesną elegancją. Koperta ma średnicę 42 mm, grubość 12 mm, szerokość między uszami 22 mm i zawieszona jest na brązowym skórzanym pasku. Całość zasila szwajcarski mechanizm kwarcowy Ronda 513, a tarczę chroni szkło mineralne. Kolor tarczy to srebrno-szara mieszanka, która nadaje zegarkowi wyjątkowego, eleganckiego wyglądu. Chociaż na cyferblacie dzieje się dużo, zegarek nadal wygląda schludnie i uporządkowanie. Tarcze pomocnicze są symetryczne, umieszczone obok siebie.  Czarne wskazówki bregueta dobrze kontrastują z cyferblatem, dzięki czemu odczyt czasu jest bardzo prosty  Wodoszczelność modelu wynosi 50m (5 ATM).

Zegarek Zeppelin 8670-1 100 Years Zeppelin Quarz


Sportowa elegancja z Zeppelin 8674-3

Zegarek Zeppelin 8674-3 Count LZ127 Quartz

Kolejnym, wartym zaprezentowania modelem jest Zeppelin Count LZ127 Quartz 8674-3. To pięknie wykonany kwarcowy chronograf z polerowaną kopertą ze stali nierdzewnej. Ma czarną tarczę z sekundnikiem, minutnikiem i datownikiem. Uwagę zwracają świecące w ciemności arabskie cyfry godzinowe oraz wskazówki. Czasomierz  posiada mechanizm kwarcowy 6S21 i  hartowany kryształ mineralny, ochraniający cyferblat. Zegarek zawieszony został na ręcznie wykonanym skórzanym pasku w kolorze czarnym z kontrastowym przeszyciem.


Zeppelin LZ129, czyli szyk z początku XX wieku

Zeppelin LZ129 to zegarek o eleganckim wyglądzie. Polerowana koperta ze stali szlachetnej ma średnicę 40 mm. Konstrukcja koperty bardzo różni się od innych zegarków, które mają zazwyczaj płaskie lub półokrągłe boki.  Z jednej strony sam zegarek wydaje się bardzo smukły, ma około 11 mm grubości, ale zwężenie w górę sprawia, że leży on wysoko na nadgarstku. Model przyciąga wzrok  tarczą, na której znajduje się wiele informacji i szczegółów. Zostały one fachowo opracowane, aby uzyskać przejrzystość oraz odpowiedni styl. Indeks godzinowy składa się z bardzo atrakcyjnej, lekko pochylonej czcionki szeryfowej, z rezerwą chodu oraz 24-godzinnymi subtarczami.  Główne wskazówki zegarka są w stylu poire. Użyta czcionka wzmacnia wygląd całego modelu, przywołując na myśl estetykę początku XX wieku

Zegarek Zeppelin 7046-3 LZ129 Hindenburg Quarz


Geometryczny Zeppelin 7366-5

Zegarek Zeppelin 7366-5 Flatline Automatic

Przypominająca Bauhausowski styl tarcza modelu Zeppelin Flatline Automatic 7366-5 robi naprawdę wyjątkowe wrażenie. Geometryczne, rozmieszczenie na całej powierzchni kształty  są równie ozdobne, co funkcjonalne. Co niektórym osobom, mogą swoim wyglądem przypominać nawet rysunki techniczne. Choć w pierwszym momencie diagonalny układ  oznaczeń na cyferblacie wydaje się abstrakcyjną kompozycją, to zdumiewa ona pomysłowym połączeniem. Ramą dla tego wszystkiego staje się srebrna koperta o szerokości 40 mm i grubości 12 mm. Jej prostota pozwala całkowicie skupić się na wyglądzie cyferblatu, której koloru dopełnia fakturowany skórzany pasek w kolorze brązowym. Eleganckie zapięcie z widocznymi przeszyciami po boku podkreśla szykowny charakter modelu. Sercem zegarka jest natomiast japoński mechanizm automatyczny Miyota 9132 osadzony na 26 kamieniach i z 45-godzinną rezerwą chodu. 


Zegarek Zeppelin LZ 126 na cześć wielkich podróży

Zeppelin LZ126 był pierwszym statkiem pasażerskim wykorzystywanym do lotów długodystansowych. Podróż z Friedrichshafen do Nowego Jorku w 1924 roku trwała zaledwie 81 godzin, co było absolutnym rekordem prędkości w tamtych czasach. To właśnie tej maszynie poświęcono zbudowany ze stali szlachetnej zegarek LZ 126 Los Angeles ze średnicą koperty o 42 mm i  grubością 12,5 mm. W tamtym okresie kapitan używał podobnego chronografu, ale nie tak precyzyjnego, jak dzisiaj Zeppelin Los Angeles 7614-3. Tutaj pod lekko łukowatym szkłem kryształowym znajduje się cyferblat z niebieskimi subtarczami, zewnętrzną skalą tachometru oraz datownik. 

Zegarek Zeppelin 7614-3 Los Angeles


Naturalny brązowy skórzany pasek z białymi przeszyciami to kolejne przypomnienie czasów, kiedy gigantyczne maszyny przekroczyły Ocean Atlantycki. Wykończenie koperty jest polerowane na wysoki połysk, z wyjątkiem dekla z okrągłym szczotkowanym wykończeniem. Sercem modelu pozostaje mechanizm kwarcowy Miyota, zapewniający bardzo precyzyjne odmierzanie czasu.


Zobacz najpopularniejsze zegarki Zeppelin