Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Zegarek dla prawnika - jaki wybrać?

30-01-2023

Zawód prawnika wymaga ogromnej wiedzy i kojarzy się z odpowiedzialnością. Osoby go wykonujące powinny wzbudzać zaufanie, ponieważ niejednokrotnie klienci powierzają im swoje najważniejsze sprawy i największe problemy.


Dlaczego zegarek może mieć duże znaczenie dla prawnika

Od pierwszego wrażenia jakie wywrze adwokat lub notariusz może zależeć to, czy klienci nawiążą z nim współpracę i podpiszą umowę. Prawnicy - zarówno notariusze jak i radcy czy adwokaci, mają bezpośredni kontakt ze swoimi klientami oraz reprezentują ich w sądach. To wiąże się ze specyficznym dress code’m - osoby wykonujące zawód prawnika powinny ubierać się w sposób elegancki, klasyczny i pozbawiony ekstrawagancji.

Zegarek jako dodatek dla elegancko ubierającego się prawnika


Zegarek dla prawnika powinien być elegancki oraz dobrej jakości

Dlatego też zegarek dla prawnika powinien być elegancki, ponadczasowy, a także dobrej jakości. Pierwsze opinie wyrabiamy sobie na temat innych osób w czasie krótszym niż 10 sekund. Dlatego ludzie dobrze ubrani są częściej postrzegani jako godni zaufania i solidni. Także i w przestrzeni, w której spotykają się zawodowcy - na szkoleniu lub konferencji - dobry zegarek może okazać się przydatny. Tak samo i tu ważne jest dobre pierwsze wrażenie, a zegarek dla prawnika może posłużyć na przykład jako punkt wyjścia do rozpoczęcia rozmowy.


Czym kierować się przy wyborze zegarka do garnituru?

Wybór stylistyki zegarka jaki będzie towarzyszył prawnikowi w pracy jest na szczęście stosunkowo łatwy. W związku z tym, że na co dzień preferowanym strojem jest garnitur lub marynarka i koszula połączone z eleganckimi spodniami, to warto zastosować podobne kryteria jak te opisujące zegarek do garnituru. Najważniejsze z nich to:


 • koperta typu slim - cienka obudowa daje gwarancję, że zegarek będzie wygodny pod mankietem koszuli, ze względu na komfort noszenia nie powinna przekraczać 10 mm grubości;

 • zegarek powinien być markowy - znana marka jest gwarancją prestiżu;

 • zegarek musi być oryginalny - niedopuszczalne są żadne podróbki lub tzw. repliki;

 • koperta powinna być nie większa niż  41 milimetrów średnicy*;

 • *osoby wysokie i postawne, o większych nadgarstkach mogą rozglądać się za większymi modelami, jednak nie większymi niż 43 mm;

Czym kierować się przy wyborze zegarka do garnituru


Zegarek do garnituru powinien być na pasku
 • zegarek powinien być na pasku (który należy regularnie wymieniać);

 • preferowane są mechanizmy automatyczne;

 • mechanizm powinien być pozbawiony zbędnych komplikacji, najlepiej sprawdzi się taki z 3 wskazówkami i datą, dopuszczalny jest też kaliber prezentujący rezerwę naciągu;

 • tarcza powinna być elegancka - prosta, w stonowanych kolorach;

 • dla lubiących odrobinę ekstrawagancji świetnie sprawdzą się modele typu Open Heart;

 • Powinien być to wyrób uznanej firmy, słynącej z produkcji zegarków - marki modowe nie są mile widziane.


Znając podstawowe kryteria można łatwo zawęzić pulę zegarków, które będą odpowiednie, co znacząco ułatwi wybór i przyspieszy cały proces. Zapraszamy na przewodnik po zegarkach dla prawnika. Zebraliśmy kilka propozycji, które będą odpowiednie zarówno dla początkującego prawnika, jak i partnera zarządzającego.


Zegarek dla młodego prawnika

Na początku kariery niewiele osób może pozwolić sobie wydać kilka lub kilkanascie tysięcy złotych. Wybierając pierwszy zegarek, warto jednak myśleć przyszłościowo - bardzo często ten pierwszy zegarek jest najdłużej wykorzystywanym egzemplarzem.

Zegarek dla młodego prawnika


Zegarek jest zdolny służyć przez długie lata

Dlatego proponujemy przeznaczyć na taki zakup kwotę między 1200 a 2500 złotych. Może się wydawać, że to dużo, jednak zakładając, że za taką kwotę można nabyć doskonały zegarek, z którego można być dumnym a także biorąc pod uwagę, że taki model jest zdolny służyć przez długie lata, to wspomniana suma przestaje być zbędną rozrzutnością.


Orient Bambino Small Second  i Esteem 2ng Generation- atrakcyjne zegarki z twistem

Japońska marka Orient to synonim niezawodności, uniwersalnej stylistyki i jakości w niewygórowanej cenie. W ofercie tego producenta znajduje się wiele modeli doskonale spełniających kryteria zegarka do garnituru. Decydując się na automatyczny zegarek Orient należy liczyć się z wydatkiem rzędu 1100-2000 złotych.

Zegarek Orient jest niezawodny oraz dobrej jakości


Prosta oraz czytelna stylistyka zegarka Orient Bambino Small Second

Spośród oferowanych modeli szczególnie model Bambino Small Second dobrze sprawdzi się jako zegarek dla prawnika. To model z automatycznym kalibrem. Jego koperta ma 40 milimetrów średnicy i zamknięta jest wypukłym szkłem. Na tarczy centralnie prezentowane są godziny i minuty, zaś sekundy wskazuje mała strzałka nad godziną szóstą. Informacja o aktualnym dniu miesiąca pojawia się w dyskretnym okienku przy godzinie trzeciej. Stylistyka jest prosta i czytelna, doskonała do eleganckiego stroju. Zegarki Orient Bambino Small Second dostępne są w czterech wariantach - trzech stalowych z tarczami w kolorach srebrnym, szampańskim i czarnym oraz w kopercie pozłacanej z tarczą srebrną.


Drugą, odrobinę większą propozycją, która może być strzałem w dziesiątkę dla osób wyższych i bardziej postawnych, jest Orient Esteem drugiej generacji. Jego średnica to 41 milimetrów, jednak subtelny kształt uszu koperty sprawia, że na ręku nie wygląda na duży. To zegarek o minimalistycznej tarczy, na której znalazło się wycięcie “Open Heart” ukazujące pracujące koło balansowe. Takie wycięcie jest dozwolone w kanonie męskiej elegancji. Poza nim na tarczy nie ma żadnych dodatkowych elementów jak datownik lub tarcza małego sekundnika. Tak samo jak model Bambino Small Second, tak i Esteem wyposażony jest w mechanizm z automatycznym naciągiem. Model sprzedawany jest w kilku konfiguracjach, a jego koperty mogą mieć kolor srebrny, złoty lub czarny.

Zegarek Orient Esteem z wycięciem na tarczy "Open Heart"

Złoto w cenie srebra - Tissot Le Locle Powermatic 80

Zegarek Tissot to jeden z największych producentów zegarków w Szwajcarii

Tissot - jeden z największych producentów zegarków ze Szwajcarii, ma w swojej ofercie prawdziwą perełke. Modele Tissot Le Locle Powermatic 80 to pewny wybór dla każdego mężczyzny, który potrzebuje zegarka do garnituru.


Tarcza została zainspirowana tarczą zegara na wieży ratusza, która jest oddalona od siedziby Tissot o kilkaset metrów. Delikatne, giloszowane zdobienie na środku dodaje jej charakteru wyrobów z dawnych lat. Smukłe wskazówki w kształcie liści pozwalają bezbłędnie sprawdzić, która jest godzina. Za cenę 2450 złotych można wybrać między modelem z jasną lub czarną tarczą, na skórzanych paskach.

Tissot Le Locle Powermatic 80


Kaliber Powermatic 80

Dużym atutem jest mechanizm tego zegarka. Kaliber Powermatic 80 to nowoczesna konstrukcja, której pełny zapas energii zapewnia około 80 godzin rezerwy naciągu. To czyni zegarek bardzo praktycznym - zdjęty z ręki w piątek wieczorem, w poniedziałek rano będzie nadal wskazywał właściwy czas i datę, bez potrzeby ponownego nastawiania.


Zegarki Tissot Le Locle Powermatic 80 w każdym wariancie są wyposażone w szafirowe szkło, które jest odporne na zarysowania. Dzięki temu, zegarek przez długi czas będzie wyglądał jak nowy. Średnica koperty to niewiele ponad 39 milimetrów.

Szafirowe szkło w zegarkach Tissot Le Locle Powermatic 80


Marka Tissot jest ceniona za trwałość oraz jakość wykonania

Wybór zegarka Tissot 1853 może okazać się trafny, ponieważ jest to firma z bogatą historią, która sięga 1853 roku. Zegarki tej marki są cenione za trwałość, jakość wykonania i doskonałą cenę. Model Le Locle został stworzony z okazji 150 rocznicy założenia firmy, jednak spotkał się z tak ciepłym przyjęciem klientów, że pozostaje w stałej ofercie nawet dziś, dwadzieścia lat później!


Certina DS Caimano - podwójne zabezpieczenie

Interesującą propozycją zegarka kwarcowego, który doskonale sprawdzi się w roli modelu do garnituru, jest Certina DS Caimano. To elegancki model o olbrzymich możliwościach.

Certina DS Caimano jako idealny zegarek do garnituru


Wodoszczelność w zegarku Certina DS Caimano

DS Caimano to linia w której oferowane są klasyczne trój wskazówkowe zegarki w kopertach o średnicy 39 milimetrów, wyposażone w szafirowe szkło. Zegarek, mimo stricte formalnego charakteru został zbudowany zgodnie z założeniami systemu Certina Double Security, na który składają się szafirowe szkło ze specjalną uszczelką, grubszy dekiel koperty oraz dwie uszczelki koronki, czego owocem jest wodoszczelność do 100 metrów. Tak wysoka wartość wodoodporności w zegarku klasycznym jest ewenementem.


Kwarcowy mechanizm Precidrive zapewnia dokładność nieosiągalną dla zegarków mechanicznych. Poza czasem wskazuje także datę.

Mechanizm kwarcowy Precidrive


Zegarek Certina DS Caimano oferowany w wielu wariantach tarcz i kopert

Oferowanych jest wiele wariantów wykończenia tarcz i kopert. Podstawowy model - w srebrnej, stalowej kopercie, na pasku kosztuje 1540 złotych. Za model w kopercie pozłacanej nowoczesną powłoką PVD trzeba zapłacić 1740 złotych. 


Zegarki DS Caimano dostarczane są ze skórzanymi paskami, które zapina się przy pomocy klasycznej sprzączki.

Zegarki Certina DS Caimano zapinane są przy użyciu klasycznej sprzączki


Zegarek Certina DS Caimano Powetmatic 80 dla miłośników zegarków mechanicznych

Dla miłośników zegarków mechanicznych Certina przygotowała model DS Caimano Powermatic 80. Dodaje on, do wszystkich zalet modelu kwarcowego, mechanizm automatyczny z 80-cio godzinną rezerwą naciągu. Takie modele dostępne są w cenach 2940 złotych za koperty stalowe, oraz 3190 za koperty stalowe wykończone powłoką PVD w kolorze różowego złota.


DS Caimano to model o klasycznym wyglądzie, który będzie idealnie pasował do osoby wykonującej tak poważny zawód jak praktykowanie prawa. Dodatkowo, jak wszystkie zegarki Certina, oferuje parametry zegarka sportowego, co może być zaletą dla osób lubiących aktywnie spędzać wolny czas.

Zegarki Certina oferują parametry zegarka sportowego


Zegarek Orient słynie ze swojej trwałości i atrakcyjności

Każdy ze wskazanych zegarków doskonale sprawdzi się jako pierwszy zegarek dla młodego prawnika. Zegarki japońskiej marki Orient słyną ze swojej trwałości i atrakcyjnego wzornictwa, Tissot to jeden z największych i najlepszych producentów szwajcarskich w segmencie do 10 000 złotych, a Certina wykonana jest zgodnie z przełomowym Konceptem DS (Double Security), dzięki czemu jest trwałym zegarkiem na lata.


W budżecie do 2500 złotych warto też zwrócić uwagę na zegarki Seiko Presage, charakteryzujące się pięknymi tarczami o nieoczywistych wzorach.

Zegarki Seiko Presage posiadają piękne tarcze o nieoczywistych wzorach

Szwajcarskie zegarki powyżej 3000 złotych

Zegarki szwajcarskie to zegarki z klasy premium

Powiększając budżet ponad trzy tysiące złotych zyskuje się dostęp do wielu luksusowych propozycji zegarków szwajcarskich, których wyroby można śmiało zaliczyć do grona produktów klasy premium.


Frederique Constant - młoda genewska manufaktura

Frederique Constant to firma o krótkiej historii, jednak ceniona i lubiana przez klientów. Od początku swojego istnienia oferowała wspaniale wykończone zegarki klasyczne w atrakcyjnych cenach.

Zegarki Frederique Constant to klasyczne zegarki


Zegarki Frederique Constant Slimline Gents Automatic

Szwajcarski zegarek Frederique Constant Slimline Gents Automatic to model w stylistyce retro, bliskiej zegarkom kieszonkowym. Jego srebrzysta tarcza została wykończona trzema różnymi wzorami, jednak dzięki delikatności tych zdobień, nadal pozostała elegancka i czytelna. Czas prezentują wyłącznie dwie breguetowskie wskazówki. Okienko datownika zostało bardzo dyskretnie wkomponowane nad indeksem godziny szóstej, co spowodowało, że tarcza jest symetryczna i pełna harmonii. Ten model oferowany jest w 39 milimetrowej kopercie w kolorze złotym, który osiągnięto dzięki pozłacaniu metodą jubilerską. Gwarantuje ona, że w przyszłości będzie można odtworzyć pozłocenie, jeśli oryginalna warstwa uległaby uszkodzeniu. Cena tego modelu to 10 190 złotych.


Dla klientów gustujących w stylistyce lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku, a także tych ceniących elegancki minimalizm, ciekawą ofertą może okazać się model Slimline Automatic 306V4S5. Na srebrnej tarczy zaznaczono za pomocą złotych pałeczek wyłącznie indeksy godzinowe, a dwie wskazówki mają smukły kształt. Datownik okolony złotą ramką znajduje się na godzinie trzeciej. Koperta tego modelu ma średnicę 40 milimetrów i została pozłocona metodą jubilerską. Zamknięto ją z obu stron szkłami. Wierzchnie, wypukłe szkło szafirowe sprawia, że zegarek będzie doskonale wpasowywał się pod mankiet, nawet zapinany spinkami. Cena tego modelu to 9549 złotych.

Zegarek Slimline Automatic 306V4S5


Zegarki Frederique Constant są wyposażone w mechanizmy własnej konstrukcji

Frederique Constant to szwajcarska marka, której celem jest dostarczanie luksusowych wyrobów, które są doskonale wycenianie. Warto wspomnieć, że w ofercie tej firmy są także zegarki wyposażone w mechanizmy własnej konstrukcji, takie jak Slimline Power Reserve Manufacture i Classic Manufacture, które również z powodzeniem spełnią rolę zegarka dopełniającego stroju prawnika.


Epos Passion 3501 oraz 3501DD - uniwersalne modele

Marka Epos to niezależny producent, którego zegarki szwajcarskie są składane całkowicie ręcznie. W swojej ofercie posiada wiele wspaniałych modeli, które mogą z powodzeniem sprawdzić się w roli dodatku do stroju prawnika.

Zegarki Epos są składane ręcznie


Zegarek Epos Passion 3501 Day Date

Modele Epos Passion 3501 i 3501 Day Date to niezwykle uniwersalne zegarki, wśród których niemal każdy może znaleźć coś dla siebie. Dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych tarcz - czarnym, srebrnym, niebieskim z gradientem i zielonym z gradientem. Czarna i srebrna tarcza mają bezpieczny charakter, niebieska i zielona są odrobinę odważniejsze - by w pełni cieszyć się z takiego zegarka trzeba być do niego przekonanym, inaczej może się on okazać zbędną ekstrawagancją. Nie od dziś wiadomo, że elegancja i styl nie ogranicza się tylko do tego jakie ubrania się założy, ponieważ ogromne znaczenie ma też to, czy mężczyzna dobrze czuje się w konkretnym outficie. Kolorowe tarcze z pewnością wymagają stuprocentowego przekonania ze strony właściciela, by wyglądać elegancko, na miejscu i stworzyć atrakcyjną całość z garniturem.


Wybierać można także spośród wykończeń koperty - od stalowego, przez dwukolorowe, aż po te, w których cała koperta ma kolor złoty.

Pośród zegarków Epos można wybierać różne wykończenia koperty
 Mechanizm zegarka Epos

Mechanizmy tych zegarków prezentują godziny, minuty, sekundy i datę, a w wersji 3501 DD także nazwę dnia tygodnia. Dzień tygodnia prezentowany jest w okienku między indeksami godziny 11 i 1.


Koperty mają średnicę 41 milimetrów i są wodoszczelne do 100 metrów. Wysoka wodoszczelność czyni model 3501 bardzo uniwersalnym. Skórzane paski zapinane są zapięciami bransoletowymi, co znacznie wydłuża ich żywotność, a także sprawia, że łatwiej jest założyć i zdjąć zegarek z ręki.

Zegarek Epos 3501 posiada wysoką wodoszczelność


Zegarki Epos odznaczają się doskonałą jakością

Zegarki Epos są rzadkie - firma produkuje rocznie jedynie ułamek tego co na przykład Tissot. Są także pieczołowicie wykończone i odznaczają się doskonałą jakością. Nosząc zegarek tej marki mężczyzna zyska szacunek kolegów, którzy znają się na zegarkach.


Atlantic Seagold - magia złota

Na koniec naszych propozycji zostawiliśmy zegarek Atlantic Seagold. Jak sugeruje nazwa modelu jest to zegarek wykonany z osiemnastokaratowego złota (próba 750). Ten na wskroś klasyczny wyrób może wydawać się wręcz surowy, jednak fakt, że jego koperta jest złota nadaje mu aurę przedmiotu klasy premium.

 Zegarek Atlantic Seagold


 Zegarek Atlantic Seagold został wykonany z osiemnastokaratowego złota (próba 750)

Mimo koperty wykonanej ze złota, Atlantic Seagold jest czasomierzem subtelnym, pozbawionym jakiejkolwiek krzykliwości, co czyni go eleganckim. Taki zegarek jest fantastycznym wyborem dla prawnika. Od zawsze zegarki ze złota były synonimem prestiżu, wzbudzały szacunek, a także informowały o tym, że ich właściciele dobrze radzą sobie w sferze zawodowej.

Jest to trafiony wybór również dlatego, że marka Atlantic cieszy się w Polsce dobrą renomą. Zegarki tej firmy były dostępne w naszym kraju przez wiele dekad, w czasie których zdążyły dowieść swojej wysokiej jakości i niezawodności. W związku z tym wielokrotnie były przekazywane z pokolenia na pokolenie. Produkowane dzisiaj modele są również wykonane z największą starannością, co pozwoli przekazać model Atlantic Seagold synowi lub wnukowi.

 Zegarek Atlantic Seagold został wykonany z największą starannością, dzięki czemu będzie służył przez lata


Zegarek Atlantic Seagold posiada mechanizm, który prezentuje czas oraz numer dnia miesiąca

Koperta zegarka ma 40 milimetrów średnicy, a jej wysokość to zaledwie 9 milimetrów. Wieńczy ją szafirowe szkło, chroniące tarczę i wskazówki w kolorze złotym. Mechanizm z automatycznym naciągiem prezentuje czas oraz numer dnia miesiąca. Obudowa została zestawiona z paskiem z naturalnej skóry w kolorze brązowym, który wykończono na wysoki połysk - takie połączenie będzie wspaniale prezentowało się z granatowym garniturem i brązową galanterią skórzaną.


W okazałym pudełku prezentowym, poza zegarkiem i standardowym zestawem dokumentów - kartą gwarancyjną i instrukcją, dostarczany jest certyfikat probierczy wyrobu ze złota.

Zegarek Atlantic Seagold jest pakowany w eleganckim pudełku


Zegarek Ball Fireman Victory

Przeglądając zegarki dla prawnika warto też zwrócić uwagę na limitowane modele Seiko Presage, do których powstania często wykorzystywane są tradycyjne dla Japonii techniki zdobnicze. W ofercie szwajcarskiej marki Ball godne uwagi są też modele Fireman Victory oraz Trainmaster, które łączą eleganckie wzornictwo z zawsze czytelnym podświetleniem trytowym.


Zegarki Epos produkowane są ręcznie przy zachowaniu najwyższych standardów jakości, czego efektem są ponadczasowe modele. Zegarki Frederique Constant cieszą się renomą pięknie zaprojektowanych i luksusowych. Z kolei złoty zegarek Atlantic Seagold to propozycja, która może zostać przekazana następnym pokoleniom.

Zegarki Frederique Constant uważane są za pięknie zaprojektowane oraz luksusowe

Zegarek jako oznaka prestiżu

Zegarek dla prawnika powinien być oryginalny i elegancki

Wybierając zegarek, który będzie “narzędziem” pracy prawnika, warto pamiętać o zasadach klasycznej męskiej elegancji, szukać wyrobów wyłącznie oryginalnych, od producentów słynących z wysokiej jakości i prestiżu. Wybrany model nie powinien być zbyt duży, wskazane jest by był na pasku. Preferowane są wysokiej jakości mechanizmy automatyczne, jednak kwarcowe mogą się okazać lepszym wyborem podczas poszukiwania pierwszego zegarka z uwagi na korzystniejszą cenę.


Tylko takie zegarki mogą być wizytówką mężczyzny, któremu klienci będą powierzali swoje najważniejsze sprawy. Mamy nadzieję, że nasz krótki poradnik ułatwi wybór najlepszego zegarka dla prawnika, zarówno tego stojącego u progu kariery, jak i tego, który z zawodem jest związany od kilkunastu lub kilkudziesięciu lat.

Eleganckie zegarki są doskonałą wizytówką prawnika