Świąteczne promocje na zegarki 2023
tel. 753 753 300

Zegarki z tarczą z masy perłowej

Zegarki z tarczą z masy perłowej

Tarcza zegarka jest często elementem, który decyduje o wyglądzie czasomierza. Niezależnie od tego, co dzieje się pod obudową, pozostaje ona pierwszym elementem, na który zwracamy uwagę. Jej wygląd wielokrotnie decyduje także o naszym wyborze czasomierza. Wśród różnych dostępnych sposobów ozdobienia tarczy masa perłowa należy do najbardziej wyjątkowych. 

czytaj więcej
SORTUJ FILTRY 0
1 - 60 z 1004 produktów

Ogromna popularność zegarków z masą perłową


Niesamowity połysk masy perłowej sprawił, że jest ona wykorzystywana w tarczach zegarków od wczesnych lat XX wieku. Ten drogocenny materiał był przez lata uzyskiwany różnymi sposobami, a każdy z nich skutkował niezwykle skomplikowanymi i pięknymi efektami. Dla wielu kolekcjonerów to właśnie złożony proces wymagany do stworzeniu zegarków z tarczą z masy perłowej jest tym, co czyni je tak wyjątkowymi. Świadomość, że rzemieślnik spędził wiele godzin, przekształcając prostą kulę w ręcznie wykonane dzieło sztuki, zwiększa wartość czasomierza.

Zegarek Citizen EW2506-81Y Solar Classic Sapphire Titanium zegarek damski na bransolecie z tarczą z masy perłowej

Czym jest masa perłowa?


Zegarek Certina C001.007.22.116.00 DS Podium Lady Automatic zegarek damski z tarczą z masy perłowej na bransolecie

Masa perłowa to opalizująca podszewka, która znajduje się po wewnętrznej stronie muszli. W rzeczywistości pozostaje ona mieszanką minerałów, w tym wydzielanego przez ostrygi węglanu wapnia. Zasada jej powstawania jest bardzo prosta— gdy obcy obiekt przedostaje się do skorupy zaczyna ona wydzielać warstwę po warstwie masy, ostatecznie wytwarzając perłę. 


W jaki sposób powstaje tarcza z masy perłowej?


Aby utworzyć tarcze z masy perłowej, należy wykonać wiele kroków. W zależności od tego, jak złożony jest projekt może to potrwać kilka tygodni lub kilka miesięcy. Ponadto z każdym rokiem pojawiają się nowe rozwiązania technologiczne, pozwalające na odmienną obróbkę naturalnego materiału, co przekłada się na uzyskiwanie coraz to ciekawszych efektów.

Proces rozpoczyna się od wyboru muszli. Ogólnie rzecz biorąc, masa perłowa ma mleczno biały połysk, jednak można ją znaleźć z naturalnym perłowym odcieniem w kolorze jasno niebieskim, różowym, szarym i brązowym. Najwyższej jakości muszle występują w jasnych białych odcieniach oraz zazwyczaj pochodzą z Australii i innych części Oceanu Spokojnego.


Zegarek Certina C902.251.41.016.00
Zegarek Certina C033.051.22.128.00


Po wybraniu muszli oraz koloru — wykonywane są cienkie arkusze o grubości 0,2 mm. Z tych arkuszy maszyna CNC precyzyjnie wycina kule, które są idealnymi okrągłymi kształtami, albo specjalnie ukształtowanymi dla zegarka, takimi jak owalne, kwadratowe, prostokątne itp. 

Ponieważ zrobienie arkuszy i precyzyjne cięcie kul może być kosztownym i czasochłonnym procesem, wiele marek (i twórców tarcz) kupuje już wycięte dyski, a następnie rozpoczyna prace dekoracyjne. Od tego momentu dyski lub kule są tworzone głównie ręcznie. Na każdym etapie tarcze pozostają dokładnie sprawdzane pod kątem drobnych pęknięć.


Ponadczasowe piękno zegarków z tarczą z masy perłowej


Zegarki z tarczą z masy perłowej należą do jednych z najchętniej wybieranych biżuteryjnych dodatków zwłaszcza wśród kobiet. Lśniące tarcze zachwycają wyrafinowaną elegancją i stanowią ukłon wobec ponadczasowego piękna. Znajdziemy je wśród takich marek jak:

Zegarek Tissot T-Wave T112.210.22.113.01 zegarek damski na dwukolorowej bransolecie z tarczą z masy perłowej